Web Analytics

Аварія на хімзаводі в Рівному: ДСНС обіцяє цілодобово перевіряти повітря

На підприємстві «Рівнеазот» 20 липня стався викид хімікатів. Рятувальники та ОГА запевняють, що загрози життю та здоров’ю містян немає.

Аварія сталася 20 липня близько 17:00. Як розповіли у пресслужбі «Рівнеазоту», в цеху виробництва азотної кислоти розгерметизувався трубопровід.

«Відбувся разовий викид нітрозних газів в незначній кількості на території заводу. Наслідки надзвичайної ситуації повністю ліквідовано власними силами. Жертв і постраждалих немає», — заявляє адміністрація заводу.

«Рівнеазот» працює, як зазвичай: на виробництво і відвантаження продукції аварія не вплинула.

Фото: dsns.gov.ua

У Держслужбі з надзвичайних ситуацій зазначили, що у той же день фахівці почали брати проби повітря у Рівному та сусідніх селах - Караєвичах, Городку, Обареву. Перевищення вмісту хімічно  небезпечних речовин не зафіксували.

«На території населених пунктів вміст діоксиду азоту 0,031-0,074 мг/м3 при гранично допустимій концентрації 0,2 мг/м3. Оксиду азоту — 0,029-0,048 мг/м3, при гранично допустимій концентрації 0,4 мг/м3», — наводять дані у ДСНС.

Повітря перевіряють цілодобово. Станом на 9:00 21 липня, за даними рятувальників, жодної загрози не було.

«Усі зафіксовані показники у житловій забудові — у кілька разів нижчі за гранично допустимі норми. Відповідно, після надзвичайної ситуації на ПрАТ «Рівнеазот» медико-екологічні загрози для жителів Рівного та області  відсутні», — прокоментував голова Рівненської обладміністрації Віталій Коваль.

За словами головного санітарного лікаря області Романа Сафонова, зменшенню концентрації шкідливих речовин спряла дощова погода.

«Ситуацію і далі продовжуємо відстежувати. Наразі моніторимо стан повітря на території підприємства», — додав Сафонов.

Правоохоронці порушили кримінальну справу. Як повідомили у Головному управлінні Нацполіції в Рівненській області, аварію розслідують за ч. 1 ст. 273 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або вибухонебезпечних цехах). Максимальне покарання, що загрожує винним, — три роки ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади на такій само термін.