Аваков запропонував негайно запровадити локдаун на три-чотири тижні

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вважає за доцільне запровадити в Україні жорсткий карантин тривалістю до місяця, аби стримати розповсюдження COVID-19.

Свою позицію щодо карантину Арсен Аваков озвучив в ефірі телеканалу «Україна 24».

«Моя особиста точка зору — що необхідно вводити локдаун якомога швидше, тривалістю три або чотири тижні. Не потрібно ховатися за політичними гаслами або якимись зручними формулюваннями, тому що мова йде про дуже системні і великі ризики для здоров'я наших людей», — вважає міністр.

Але, зазначив він, спочатку треба доопрацювати програму компенсації збитків для бізнесу. Міністр сподівається, що вона буде готова вже найближчим днями.

Водночас Арсен Аваков розкритикував локальні карантинні обмеження.

«У нас немає ситуації, щоб десь було добре, а десь погано — всюди ситуація приблизно однаково негативна... Я вважаю, що коли заповненість лікарень 70% — це грань катастрофи. Коли медична система зруйнується, буде пізно реагувати. Тому реагувати потрібно прямо зараз. Державі важко. Бюджет у катастрофічному стані, але і ризики такі, що зараз потрібно ухвалювати серйозні рішення... Моя точка зору — радикальний локдаун негайно, не менше трьох тижнів», — наголосив міністр внутрішніх справ.

Він також допустив заборону на міжміське сполучення в разі погіршення ситуації — якщо воно «буде нести реальну шкоду».

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 25 листопада заявляв, що наразі не йдеться про запровадження більш жорстких карантинних заходів.

«Але ми розуміємо, що кінець грудня та початок січня — період новорічних свят. Це зустрічі, ярмарки, тісні контакти між людьми. І все це може дати значний поштовх до сплеску хвороби, якого медична система може не витримати», — зазначив прем’єр.

За його словами, уряд вже розробляє план реагування на випадок погіршення ситуації. Серед іншого, пропонується:

  • Допомога ФОП та найманим працівникам, чия сфера діяльності може потрапити під закриття через карантин – вони зможуть отримати матеріальну допомогу у 8 тис. грн. За розрахунками Кабміну, цією програмою матимуть змогу скористатися понад мільйона українців. Її планують профінансувати на 10 млрд грн.
  • Програма збереження робочих місць, за якою роботодавці  зможуть отримати до 8 тис. грн одноразової матеріальної допомоги на кожного працівника, робочий час якого доведеться скоротити.
  • Підприємства, що зупинять роботу, отримають компенсацію витрат на сплату єдиного соціального внеску за найманих працівників. Для близько 120 тис. юридичних осіб закладуть майже 1,5 млрд грн. Крім того, від сплати податків і зборів, включно з ЄСВ, будуть звільнені майже 200 тис. фізичних осіб — підприємців 1-ї групи.

Всі ці програми уряд спрямує для розгляду у Верховну Раду.  

Ідею кількатижневого локдауну також підтримують міністр культури Олександр Ткаченко і позаштатний радник голови Офісу президента, ексміністр економіки Тимофій Милованов.

Фото на головній: Facebook/МВС України

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.