Web Analytics

Аваков закликав поліцію не допускати незаконну агітацію

У Міністерстві внутрішніх справ створили робочу групу з реагувань на порушення під час підготовки до виборів президента України 31 березня.

З початку передвиборчої кампанії в Україні до поліції надійшло 125 звернень щодо порушень під час проведення передвиборчої агітації, заявив сьогодні у Харкові міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Такі дані він навів під час координаційної наради керівників правоохоронних органів, яку транслював телеканал UA: Харків.

«За низкою з цих звернень ми вже ухвалили рішення щодо порушення кримінальних справ, за низкою — щодо адміністративних протоколів і стягнень. На жаль, це стосується практично всіх кандидатів», — зазначив міністр.

Також, додав він, є звернення щодо претендентів, які ще офіційно не зареєструвалися, але вже висловили намір взяти участь у виборах. Деякі зафіксовані порушення, за словами голови МВС, «вказують на ознаки покупки голосів виборців».

Фото: hk.npu.gov.ua

Аваков також зазначив, що станом на ранок 22 січня Центральна виборча комісія зареєструвала 12 кандидатів у президенти України. Але, за його словами, лише три з них вже відкрили офиційні рахунки виборчих фондів. Тож більшість кандидатів, які вже ведуть агітацію, «з перших днів кампанії порушують закон», заявив керівник МВС.

«Виборча кампанія має оплачуватися винятково з виборчого фонду, — заявив він. — У виборчий фонд можуть прийти гроші виключно зрозумілого походження — ані «чорний нал», ані сумнівні пожертвування».

Міністр закликав правоохоронців щоденно моніторити ситуацію з фінансуванням передвиборчої кампанії кандидатів та не допускати незаконну агітацію. 

Арсен Аваков також зазначив, що у МВС створили систему реагування на порушення під час підготовки та проведення виборів. Зокрема, будуть опрацьовувати звернення громадян і громадських організацій, результати моніторингу ЗМІ та соціальних мереж.

«Всі сигнали про порушення поступають в спеціальну робочу групу, яка передає вже підтверджені факти в Нацполіцію, де вони опрацьовуються у Головному слідчому управлінні, Департаменті оперативної підтримки та Департаменті превентивної діяльності», — пояснив міністр.

Аваков додав, що правоохоронці готові забезпечити кожному кандидату на весь час кампанії супровід поліцейських — щоб запобігти провокаціям і забезпечити вільну та безперешкодну агітацію.

«Щойно межа намірів (провокаторів — ред.) перейде в межу скоєння злочинів, реакція, можливо, буде катастрофічною для декого з натхненників», — сказав він.

Щодо проведення виборів на Харківщині, додав Арсен Аваков, недопущення таких провокацій має бути «справою честі».

«Що стосується Харківської області, я думаю, це справа честі — щоб тут не було жодного випадку нападів і провокацій щодо кандидатів в президенти», — резюмував він.

Порушення міністр пообіцяв «жорстко припиняти». «Щоб ніхто не ображався — незалежно від ступеня опозиційності або ступеня провладності», — заявив Аваков.

Вибори президента України заплановано на 31 березня 2019 року. Виборча кампанія офіційно стартувала 31 грудня 2018 року.

Читайте MediaPort у Telegram