Web Analytics

Аваков не писатиме заяви про відставку

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков не має наміру йти у відставку після вбивства дитини на Київщині, у якому підозрюють двох поліцейських. Аваков зазначає, що питання відставки може вирішити Верховна Рада.

Як повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна», після засідання Кабінету міністрів у середу, відповідаючи на запитання журналістів, чи планує Арсен Аваков особисто писати заяву про відставку, міністр сказав:

«Я теж не напишу заяву про відставку, але питання моєї відставки може розглянути у відповідному порядку цей парламент, або наступний, або хто-небудь».

Аваков також не бачить сенсу у відставці голови Нацполіції Сергія Князєва. «Я не вважаю, що голова Нацполіції Князєв має йти у відставку. Він добре працює, і він робить усе, що від нього залежить», — сказав глава МВС.

Фото: mvs.gov.ua

Аваков «наполягає на максимальній відповідальності поліцейських і не знімає з себе персональної відповідальності за те, що трапилося», повідомляє прес-служба МВС

«Четверо осіб, серед яких є двоє поліцейських, вчинили стрілянину, через яку загинув 5-ти річний Кирило Тлявов. Це був неслужбовий час, однак вони все рівно поліцейські і не мали порушувати норму поведінки. Ми вважаємо, що вони були напідпитку та зникли з місця злочину, однак вже о 4-ій ночі були затримані поліцейськими та передані ДБР, яке розслідує цей злочин. Окрім цього, поліція виїхала на місце трагедії, оглянула його та вилучила докази. Вчора я провів зустріч з родиною загиблого хлопчика. І вони, і я прагнемо одного — відповідальності і справедливості. Ми наполягаємо на тому, щоб ця справа дійшла до суду в найкоротший термін і щоб за цю справу відповіли по всій шкалі відповідальності. Зараз родина хлопчика потребує допомоги, як приватної, так і психологічної для старшого брата Кирила», — зазначив Арсен Аваков.

Глава МВС сказав, що голова Нацполіції Сергій Князєв під час селектору звернув увагу поліцейських «щодо профілактики серед особового складу». 

Аваков також нагадав, що підозрювані у вбивстві хлопчика поліцейські, не пройшли переатестацію, були звільнені, але пізніше поновилися на посадах рішенням суду.

«На закритому селекторі обговорили, що навіть поза службою поліцейські повинні мати обмеження у свій поведінці і не можуть їх порушувати. У Нацполіції буде проведений комплекс заходів різного рівня, аби унеможливити такі трагічні ситуації у майбутньому. Але і випадків, коли правоохоронці поза службою рятували життя людей у нас дуже багато, навіть ціною власного життя. Наступний етап — це питання переатестації, ми переглянемо особові справи тих, хто поновився на посаді, після непроходження переатестації. Таких осіб у нас близько 800. Це нам обіцяє чергові судові позови та суперечки, але це наша дійсність», — сказав Аваков.

На питання, чи не вважає міністр це провалом реформи поліції, Арсен Аваков відповів:

«Це свідчить про те, що на шляху до мети бувають ситуації, зокрема такі прикрі поразки, які можуть поставити під сумнів будь-які досягнення. Але я вважаю, що реформа поліції триває, в тому числі, в правильному напрямку. І це не скасовує відповідальності і нашого жалю щодо цього інциденту».

Після смерті 5-річного хлопчика у Переяславі-Хмельницькому Київської області, у якому підозрюють двох поліцейських, в Україні пройшли акції протесту з вимогою відставки Авакова.