Web Analytics

Апеляційний суд звільнив Пашинського з-під варти

Київський апеляційний суд змінив запобіжний захід екснардепу Сергію Пашинському, підозрюваному у нанесенні умисного тяжкого ушкодження.

«За результатом апеляційного розгляду апеляційну скаргу, подану стороною захисту, задоволено частково, ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 29 листопада 2019 року скасовано, застосовано до підозрюваного запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту», — повідомляє пресслужба суду

«Я провів в ізоляторі 73 дні. Сьогодні суд змінив міру запобіжного заходу на цілодобовий домашній арешт. Поновлене розслідування триває. Упевнений, справедливість буде відновлено. Висунуті проти мене звинувачення безпідставні і абсурдні, — я доведу це неодмінно», — написав Пашинський у Facebook.

Колишнього народного депутата від «Народного фронту», ексголову комітету парламенту з питань національної безпеки і оборони Сергія Пашинського взяли під варту 7 жовтня 2019 року за підозрою у нанесенні тяжкого тілесного ушкодження чоловіку В'ячеславу Хімікусу. 31 грудня 2016 року у Пашинського стався конфлікт на дорозі. Він вистрілив у Хімікуса з нагородного пістолета. 

Екснардепа взяли під варту майже через три роки після події, після зміни влади. Він пов'язував дії правоохоронних органів із політикою і назвав поновлення старої справи помстою ексглави Адміністрації Януковича Андрія Портнова.

Коментуючи свій вплив на силові органи і арешт Пашинського, президент України Володимир Зеленський говорив

«Люди! Вийдіть на вулицю і запитайте: Пашинський це бандит чи ні? Запитайте, у всіх. Я даю вам 100%: сто людей запитаєте, сто людей скаже: так. Ну ви вийдіть! Так я ж ні до чого! Ви кажете: через що його? Я ж не впливаю! Не впливаю, ну і все. Ми збираємо наради з правоохоронцями. У нас зараз крайня точка є — 1 листопада. Щотижня, щодватижні ми збираємося на ці наради, де я, не впливаючи, їх запитую, де результат? Де результат?»

За ч. 1 ст. 121 «Умисне тяжке тілесне ушкодження» Пашинському загрожує від 5 до 8 років ув'язнення.