Web Analytics

Антикорупціонери подали до суду два клопотання у справі про тарифи на проїзд

Громадська організація «Харківський антикорупційний центр» продовжує оскаржувати в суді рішення виконкому міської ради про підвищення тарифів на проїзд у метро, трамваях і тролейбусах.

Два клопотання про винесення окремої ухвали та вжиття заходів судового контролю за виконанням судових рішень члени громадської організації подали до Харківського окружного адміністративного суду 21 лютого. Перше клопотання стосується тарифів на проїзд у трамваях і тролейбусах, друге — тарифів на проїзд у метро. 

В документах зазначається, що 19 лютого Харківський окружний адміністративний суд ухвалив призупинити дію рішень виконкому від 6 лютого — «Про встановлення тарифів на послуги перевезення пасажирів тарифів метрополітеном» і «Про встановлення тарифів на послуги  перевезення пасажирів і багажу міським електричним транспортом (трамваєм та тролейбусом». Обидві ухвали набрали силу з моменту проголошення.

Позивачі наголошують, що судове рішення, яке набрало законної сили, «є обов’язковим для учасників справи, для їх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових и службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України», а невиконання такого рішення тягне за собою відповідальність згідно із законодавством.

«Однак, незважаючи на вищевикладене, відповідач у даній справі, суб’єкт владних повноважень — виконавчий комітет Харківської міської ради, умисно не виконав судове рішення, яке набрало законну силу», — йдеться у клопотанні щодо тарифів на проїзд у метро.

Також зазначається, що 20 лютого на сайті міськради розмістили заяву заступника міського голови Євгена Водовозова, в які він назвав рішення суду політичним. В той же день виконком ухвалив обидва рішення про встановлення тарифів у новій редакції.

Фото: «Харківський антикорупційний центр»

«Внесення змін до нормативно-правового акту, дія якого зупинена судовим рішенням, є прямим порушенням ухвали Харківського окружного адміністративного суду від 19 лютого по справі №520/1543/19 та може свідчити про свідому зневагу посадових осіб виконавчого комітету Харківської міської ради до принципу обов’язковості судового рішення, що закріплений у ст. 14 КАС України, — зазначається у клопотанні щодо тарифів на проїзд у трамваях і тролейбусах.

Позивачі просять суд постановити окремі ухвали у зв’язку з невиконанням відповідачем — виконкомом Харківської міськради — ухвал Харківського окружного адміністративного суду щодо призупинення дії тарифів, а також вжити заходів судового контролю щодо їх виконання. 

Виконком Харківської міськради 6 лютого підвищив вартість проїзду в метро до 8 гривень, у трамваях і тролейбусах — до 6 гривень. За скаргою «Харківський антикорупційний центр» суд призупинив дію відповідних рішень виконкому, проте транспортні підприємства до попередніх тарифів не повернулися. Прокуратура відкрила кримінальне провадження. 

20 лютого виконком ухвалив рішення про підвищення тарифів у новій редакції. Представники громадських організацій влаштували біля будівлі міськради акцію протесту, вимагаючи виконати ухвалу суду. Віце-мер Євген Водовозов заявив, що ухвали стосується лише рішень виконкому від 6 лютого, а міськрада і транспортні підприємства керуються рішеннями від 20 лютого.

Читайте MediaPort у Telegram