Web Analytics

«Ананас за рахунок мавпи». Кернес відповів на питання про закупівлі зоопарку

Харківський міський голова Геннадій Кернес назвав неподобством інформацію про закупівлі фруктів КП «Харківський зоопарк» за високими цінами і пригрозив чиновникам. 

Питання щодо закупівлі фруктів за завищеними цінами порушив сьогодні під час сесії міської ради депутат і член громадської організації «Харківський антикорупційний центр» Ігор Черняк. Перед розглядом питання щодо фінансування зоопарку він заявив, що хоче звернути увагу на попередні рішення, та процитував ціни з додатку до договору на закупівлю фруктів, укладений у лютому.

«Ананас — 350 гривень… 460 кілограмів закуповується, мандарини — 95 гривень, яблуко — 35 гривень, при тому, що в будь-якому супермаркеті дорожче ніж 15 не знайдеш, груша — 65, лимони — 110, банани — 95, апельсини — 95. Всі ми знаємо, всі ходимо в магазини: банани — 30 максимум у найдорожчих супермаркетах, апельсини — 30 максимум», — навів цифри депутат.

Геннадій Кернес у відповідь пригрозив посадовцям міськради, які відповідають за роботу зоопарку.

«Якщо будуть такі факти, що комусь хочеться з’їсти ананас за рахунок мавпи, я обіцяю вам: я куплю вам ананаси.. Тільки вони будуть з цегли, і будете ви їх їсти. Не може бути такого, щоб ціни навіть у супермаркеті, — а ми говоримо про оптові закупівлі — різнилися в такому порядку, який зараз назвав Черняк. Я попереджаю вас всіх: Терехова, Богача, Бабицьку, хто там ще працює, всіх попереджаю про кишеню для тварин… Щоб зупинили це неподобство!» — сказав Кернес.

Відео: Triolan.Live/YouTube

Міський голова сказав, що йому «не подобається» чути таку інформацію.

«Ви що, взагалі поїхали головою? Чи ананасів об’їлися? Щоб я останній раз таке чув!» — сказав він, звертаючись до зали.

UPD Як повідомили пізніше у «Харківському антикорупційному центрі», посилаючись на систему Prozorro, КП «Харківський зоопарк» розірвав угоду на закупівлю золотих мандаринів та ананасів для тварин. У документі йдеться, що сторони дійшли згоди щодо розірвання цього договору, зазначають в ГО. 

На сьогоднішній сесії Геннадій Кернес також насварив директора Департаменту шляхого господарства Володимира Чумакова, якщо виявиться, що інформація Черняка про вибоїни на вулиці Краснодарській правдива. 

Закупівлю продуктів для зоопарку наразі розслідує прокуратура Харківської області. У лютому слідчі відкрили провадження за ч. 1 ст. 14, ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України (готування до привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). «За попередніми даними слідства, ціни на їжу для тварин, передбачені договором, значно перевищують ринкові», — розповіли тоді у прокуратурі.

Читайте MediaPort в Telegram