Web Analytics

Акція «В’язні Кремля»: на майдані Конституції в Харкові встановили 120 капканів

Харків став третім містом України, де проходить всеукраїнський тур правозахисників на підтримку українських політв’язнів. 

На майдані Конституції ініціатори акції встановили капкани, що символізують схоплену російською владою здобич — українських політичних в'язнів та військовополонених.

Тур на підтримку політв'язнів організували та підтримали Центр прав людини ZMINA, Кримська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод, Крим-SOS), кампанія #SaveOlegSentsov, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля. Фото організаторів

Загалом на площі розмістили 120 капканів — стільки українських громадян, як зазначають організатори, незаконно позбавлені волі у в’язницях Росії і окупованого Криму.

На кожному капкані — ланцюг з биркою із написом «Сделано в Кремле».

«96 політв'язнів і 24 моряки зі статусом військовополонених утримуються у російських тюрмах та в окупованому РФ Криму за сфабрикованими обвинуваченнями. Людей переслідують за релігійні та політичні погляди, за їх світосприйняття, громадянську позицію і громадську діяльність. Є й такі, кого звинуватили у плануванні «диверсій», «терактів» — щоб створити картинку для російської пропаганди», — коментує експертка Кримської правозахисної групи Олена Лисенко.

Серед політв'язнів є харків'яни. Зокрема, Олександр Стешенко та Олександр Терновський, звільнені у серпні 2019 року. 

Харків'яни могли написати листа чи підписати листівку політв'язням, які відправлять адресатам по завершенні туру.

Всього ініціатори та партнери акції об'їдуть 10 українських міст.