Web Analytics

Агресія в Керченській протоці: ЄС, США та Канада ввели санкції проти росіян

14 та 15 березня Рада Євросоюзу, Міністерство фінансів США та Канада запровадили санкції проти ряду громадян Російської Федерації через дії РФ у Керченській протоці у листопаді 2018 року. 

Рада ЄС включила у санкційний список вісім громадян РФ, повідомила «Європейська правда» з посиланням на Офіційний журнал ЄС

  1. Сергій Станкевич — голова прикордонного директорату ФСБ РФ у Криму, який відповідав за дії російських кораблів під час агресії проти українських суден; 
  2. Андрій Шеін, заступник голови прикордонного директорату-голова морського підрозділу ФСБ РФ у Криму;
  3. Олексій Саляєв, командувач одного з суден, яке брало активну участь в агресії в районі Керченської протоки; 
  4. Андрій Шипіцин, командир патрульного човна «Изумруд», що брав участь в інциденті; 
  5. Олексвій Шатохін, голова Керченського контрольного пункту ФСБ РФ; 
  6. Руслан Ромашкін, відповідальний за координацію дій під час агресії в районі Керченської протоки;
  7. Сергій Щербаков, командир протисубмаринного човна «Суздалец», що брало участь в інциденті; 
  8. Олександр Дворніков, командувач Південного військового округу РФ.

Вказаним громадянам забороняється в'їзд до ЄС, а їхні активи підлягають заморожуванню. 

Міністерство фінансів США запровадило санкції щодо шести громадян РФ, причетних до російських атак у Керенській протоці, анексії Криму та незаконних сепаратистських виборів на сході України, та восьми компаній. Окрім згаданих у списку ЄС Станкевича, Шеіна та Ромашкіна, США ввела до списку заступника директора прикордонної служби ФСБ РФ Геннадія Медведєва, а також представників так званої ЦВК ДНР Олексія Найденко та Володимира Висоцького. Серед компаній у санкційому списку — суднобудівні заводи, виробники та постачальники комплектуючих до ВМФ РФ, одна з найбільших будівельних компаній Криму «СК Консоль-Строй ЛТД».

Рішення передбачає, що все майно та інтереси у власності визначених фізичних та юридичних осіб блокуються, а особам в США заборонено здійснювати операції з ними, пояснює «Європравда»

У координації з ЄС та США нові санкції у відповідь на агресивні дії Росії в Чорному морі та Керченській протоці оголосила Канада. Санкції стосуються 114 осіб та 15 суб'єктів. До списку, зокрема, потрапили заступник міністра енергетики РФ Андрій Черезов, мільярдер Ігор Ротенберг, головнокомандувач військами Нацгвардії РФ Віктор Золотов.

25 листопада Збройні сили РФ атакували та захопили в Керченській протоці три українських судна. У полон потрапили 24 українських моряка. Всіх було заарештовано. Під час засідань 15 та 16 січня Лефортовський районний суд Москви продовжив морякам термін перебування під вартою до 24 квітня. Парламентська асамблея Ради Європи закликала Росію звільнити полонених моряків і забезпечити вільний прохід для суден.