Web Analytics

Агітація за приєднання до рф: суд розгляне справу депутата з Липців — прокуратура

До суду скерували справу депутата Липецької сільської ради Харківської області, звинуваченого у колабораціонізмі та пособництві державі-агресору. Йому загрожує до 12 років ув’язнення.

Про передачу справи обранця до суду 16 березня повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

За даними слідства, у квітні 2022 року, під час окупації Липецької громади, депутат пішов на співпрацю із загарбниками. Він обійняв нелегітимну посаду у створеній ними «адміністрації» — став «заступником начальника Управління Липецького теруправління Тимчасової адміністрації звільнених територій Харківського району Харківської області». 

Фото: Харківська обласна прокуратура

«Обвинувачений намагався сформувати позитивне ставлення місцевого населення до загарбників. Він виступав перед мешканцями громади, розповідаючи їм про «необхідність» проведення референдуму щодо приєднання окупованих територій Харківщини до рф», — розповіли у прокуратурі.

За інформацією правоохоронців, чоловік організував видачу бензину по талонах під виглядом гуманітарної допомоги від окупантів. Також — прийняв від них продукти та будівельні матеріали, щоб надалі розповсюджувати їх серед жителів, схиляючи їх до підтримки дій росії.

Обвинувальний акт склали за ч. 5 ст. 111-1 та ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України — колабораціонізм і пособництво державі-агресору. Депутату загрожує до 12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади до 15 років і з конфіскацією майна.

Наразі він під вартою. Справу розглядатимуть у Харківському райсуді Харківської області.


​​Правоохоронці оголосили підозру в колабораціонізмі депутатці Куп’янської районної ради. За даними слідства, вона стала «виконувачкою обов’язків заступника Курилівського територіального відділу» окупаційної «адміністрації». Жінці загрожує до 10 років за ґратами.