Web Analytics

Адвокат водія Volkswagen: проситимемо визнати Дронова потерпілим

Сергій Перепелиця, адвокат водія автомобіля Volkswagen Touareg Геннадія Дронова — другого учасника дорожньо-транспортної пригоди в центрі Харкова — представив позицію свого клієнта. 

В коментарі журналістам він розповів, де нині перебуває водій Volkswagen, що говорить про обставини ДТП і чи готовий до участі у слідчих діях. 

Адвокат Сергій Перепелиця. Фото: mediaport.ua

Сергій Перепелиця: На даний час мій клієнт знаходиться у статусі свідка. Жодного офіційного документа з приводу зміни статуса у кримінальному провадженні від органу досудового розслідування ми не отримували, тобто нам не було офіційно повідомлено про підозру. Мій клієнт вже зазначав, коли давав покази одразу після ДТП у слідчого, що він переїжджав перехрестя на зелений сигнал світлофора, на дозволяючий. 

Я був присутній під час допиту. І він чітко зазначав, що «я виїжджав на перехрестя на зелений сигнал світлофора».

В нього не було можливості побачити, уникнути зіткнення?

Уникнути — так, [не було]. Тому що перед початком виїзду на перехрестя, він, звісно, подивився по сторонах, чи є якісь перешкоди або якийсь інший автомобіль. Автомобілів на перехресті не було. Для того, щоб надавати дозвіл іншому автомобілю завершувати маневр, цей автомобіль повинен знаходитись на перехресті. На перехресті машин не було, тому він почав рухатися, виїжджаючи на перехрестя, і зненацька з'явилася інша машина.  

Він встиг загальмувати?

Ні! Тому що це було зненацька! Він не міг навіть передбачити, що на такій швидкості звідкись вилетить інший автомобіль. 

Щодо стоп-лінії. Ми знаємо, що її там не було...

Стоп-лінії там немає. На даний час вона, звісно, є. Я не розумію, навіщо, звісно, до закінчення досудового розслідування якимось чином змінювати дорожню розмітку... На момент ДТП стоп-лінії не було.

В суботу було відтворення на місці події. Чи запрошували туди вашого клієнта? Чи будуть з ним окремі слідчі дії?

Ми не брали участі у слідчому експерименті, який був у суботу, у зв'язку з тим, що на даний час мій клієнт знаходиться на стаціонарному лікуванні. Тому не було фізичної можливості взяти участь. Але, звісно, ми бажаємо, щоб був проведений об'єктивний слідчий експеримент за участі мого клієнту. 

Після аварії ваш клієнт звертався до лікарні. Лікарі повідомили, що шпиталізація йому не потрібна. Який стан зараз, коли він змінився?

Так, дійсно. Одразу після дорожньо-транспортної пригоди ми не зникали з місця ДТП, ми одразу поїхали до слідчого, тобто не до лікарні. Після того, як надали покази, вже звернулися до лікарні. Пройшли першочерговий огляд, оскільки це була ніч, приблизно третя або четверта година ранку — не працював там томограф, не було всіх лікарів. Тому, звісно, була рекомендація від лікарів, щоб дійсно завершити обстеження, пройти ще — зробити томограму головного мозку і так далі. 

Після цього усі рекомендації були виконані, і мій клієнт знову звернувсядо лікарні, оскільки стан погіршувався, і вже чітко вказали, що потрібна госпіталізація, невідкладна. 

Це наслідок зіткнення?

Наслідок зіткнення. Тому що і лікарі саме вказали, що можуть проявлятися ті ушкодження, які він отримав, тільки на другий, третій, четвертий, п'ятий день. 

Пасажирка Volkswagen — це дружина? Чи є також вашим клієнтом?

Я не можу це коментувати. 

Які саме ушкодження?

Це струс головного мозку, забій грудної клітини. Тобто йому важко ходити, важко розгинати руки. Зараз під час лікування він отримує те медикаментозне лікування, яке призначив лікар, становиться краще. Звісно, коли самопочуття буде на достатньому рівні, ми готові і виступити перед пресою, і брати участь у всіх необхідних слідчих діях. 

Чи дивилися ви відео з вуличних камер? Дуже багато людей зазначають, що водій Touareg почав рух десь за лічені секунди, коли горів жовтий...

По-перше, я скажу так, що камер, які направлені безпосередньо на світлофор, який горів водію Touareg, — таких записів немає. Тому це повинно визначатися шляхом отримання режимів роботи світлофору і вже визначати. Безпосередньо я не вбачаю причинно-наслідкового зв'язку між тим, що, як ви кажете, зазначають певні приватні особи, їх особисті думки, я не бачу причинно-наслідкового зв'язку між тими думками і ДТП. 

Якщо буде доведено, що виїхав на жовтий, як ви будете доводити? 

Так само, як ви сказали. З камер відео, які оприлюднені, чітко вбачається, що на перехресті водій автомобілю Touareg виїжджав на зелене світло світлофора. 

Стосовно особи вашого клієнта? Є багато інформації, що це начебто співробітник СБУ. Чим займається? 
 
Приватний підприємець. Жодного відношення до будь-яких правоохоронних органів він не має. І не мав. 

Щодо повторного слідчого експерименту. Чи будете ви клопотати?

На жаль, Кримінально-процесуальний кодекс не надає нам повноважень клопотати про проведення слідчих дій, знайомитися з результатами кримінального провадження, оскільки мій клієнт знаходиться в статусі свідка. Але від себе ми, звісно, подамо таке клопотання — про те, що ми бажаємо надавати свідчення, бажаємо прийняти участь у слідчому експерименті. І будемо просити його провести. 

Якщо, звісно, слідчий або прокурор нам відмовлять, то, на жаль, у нас немає такої можливості оскаржити ці дії в судовому порядку. Але, я сподіваюсь, коли буде визначена ступінь тілесних ушкоджень мого клієнта, то, відповідно до цього, його буде визнано потерпілим. 

Ми будемо, звісно, подавати заяву про визнання нас потерпілими.

Зараз у справі є його первісні свідчення, потім він був офіційно допитаний. Жодних слідчих дій з ним більше не проводилося? Якщо зараз до нього прийдуть в лікарню, чи ви будете заперечувати?

Слідчі дії планувалися, але чомусь вони не були здійснені. І мені дуже цікаво, чому безпосередньо в лікарні, в відділенні, де знаходиться мій клієнт, чергують співробітники правоохоронних органів. Ми не просили застосування до нас жодних заходів безпеки. Розцінювати це як якийсь тиск або вплив — можливо. Але ми не будемо когось звинувачувати в незаконних діях, але маємо те, що маємо. Працівники правоохоронних органів там присутні, і нам не повідомляється, хто це і для цього. 

Ви підозрюєте, що його стережуть?

Можливо. Але ми зазначали, що ми не збираємося кудись тікати. Така можливість, якщо б він хотів якось переховуватися, вже була. Безпосередньо після ДТП — його не було затримано. Безпосередньо декілька днів пройшло, коли ніхто не викликав його для проведення будь-яких слідчих дій. Коли проходило засідання у слідчого судді у Київському районному суді. Теж така була можливість, але він звернувся до лікарні, знаходиться там. У нього не якась VIP-палата, він лежить на загальних умовах, якщо хотів би, вже б кудись поїхав. Тому я не вбачаю за необхідне взагалі якось стерегти або знаходитися в лікарні. 

Може, це охорона? 

Теж саме — КПК і чинне законодавство передбачає чітко: застосовувати заходи безпеки можливо тільки за заявою людини, якщо така заява буде задоволена. 

Чи був відеореєстратор?

Реєстраторів не було, спрацювали подушки безпеки. Можливо, це певним чином врятувало від ще більших ушоджень. Але на даний час стан поганий. По-перше, психологічно дуже важко. По-друге, фізично особа 24 години на добу відчуває головний біль. І тому на даний час брати участь у тому ж самому слідчому експерименті, це було б неправильно по відношенню до здоров’я особи і, звісно, це б певним чином порушувало об’єктивність наданих даних. 

Є прогнози, скільки він буде лікуватися?

Зараз немає остаточного диагнозу. Ще треба здати купу аналізів. Після цього вже буде визначено. Зараз він повинен знаходитися у лікарні. Буде він три дні, тиждень, це буде відомо тільки пізніше. 

Сімейний стан, діти?

Це його особисте життя. Якщо захоче, буде розповідати. 

Читайте також:

Фото Павла Пахоменка