Web Analytics

97% медзакладів первинки України долучилися до реформи — НСЗУ

Загалом за результатами трьох хвиль подання заяв до медичної реформи в Україні долучилися 97% комунальних медичних закладів, що надають первинну медичну допомогу.

За результатами трьох хвиль подання заяв 1185 медичних закладів первинної ланки стали партнерами Національної служби здоров’я, повідомляє прес-служба НСЗУ.

У тому числі договори підписали 104 приватні клініки та 100 лікарів, які зареєструвалися як фізичні особи-підприємці. У січні НСЗУ вже виплатила закладам за договорами понад 1,3 млрд грн. З них майже 6,5 млн грн — приватним медичним закладам і приватним лікарям.

«Вперше долучилися до змін в охороні здоров'я 568 медичних закладів, з них 445 комунальних підприємств, 59 приватних клінік і 64 ФОПа. Ці заклади вперше отримали оплати за договором з НСЗУ на загальну суму 489 243 339 грн», — наводить цифри Нацслужба.

Лідером за розміром виплат став Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 у Мелітополі, який отримав 5 млн 70 тис. грн.

Як повідомили в НСЗУ, під час третьої хвилі заяви подали 1207 медичних закладів первинної ланки. Десять з них відхилили через невідповідність. У десяти закладів немає ліцензії, три ще не підписали договір зі своєї сторони, у трьох є помилки в заявах, а чотири приватні медзаклади вирішили відкласти співпрацю.

Загалом за результатами трьох хвиль подання заяв до реформи долучилися 97% комунальних медичних закладів первинки. Всі вони у 2019 році перейшли на нову модель фінансування.

«Трансформація підходу до фінансування первинної ланки завершена. Зміни, що відбулися — нові правила оплати, підвищення статусу лікаря первинки, покращення сервісу для пацієнта — вже стали незворотними», — зазначив голова НСЗУ Олег Петренко.

Трансформація системи охорони здоров’я триває, додав він. З 1 квітня в адміністрування НСЗУ переходить урядова програма «Доступні ліки», а 1 липня стартує програма «Безкоштовна діагностика».

Читайте також: Першопрохідці медичної реформи

Читайте MediaPort у Telegram