Web Analytics

8-річний чемпіон світу з шахів мріє стати наймолодшим гросмейстером

Володар національного рекорду України Тихон Черняєв у 5 років виконав 1-й дорослий розряд з шахів, у 7 років 10 місяців отримав звання «Кандидат у майстри спорту», а у 8-м, після перемоги у Мінську, став дворазовим чемпіоном світу серед дітей 8-12 років. Чому участь спортсмена в престижному Юнацькому чемпіонаті світу з класичних шахів (World Youth Chess Championship) в іспанському Сантьяго-де-Компостелла була під питанням і хто допоміг Тихону на шляху до мрії? 

Найбільше дитяче змагання з шахів, учасниками і переможцями якого були такі всесвітньо відомі шахісти, як Юдіт Полгар, Гаррі Каспаров, Володимир Крамник і майбутній дворазовий чемпіон світу з шахів українець Руслан Пономарьов, проводиться з 1974 року. У різні роки переможцями турніру ставали 11 гравців з України, але жодного разу юні співвітчизники не перемагали у вікових категоріях від 8 до 10 років.

8-річний кандидат у майстри спорту Тихон Черняєв

В інших видах спорту дитячі та юнацькі змагання проводяться кілька днів, шахова «класика» триває дев’ять. Перед батьками Тихона Черняєва постало фінансове питання: де взяти кошти на членський внесок за участь у чемпіонаті, переліт, готель...

Напередодні змагань про талановитого харків’янина дізналися у компанії-розробниці комп'ютерних ігор «Пларіум Юкрєйн». Вже п'ять років вона послідовно втілює соціальні проекти на підтримку дітей Харкова та області. Підтримати вирішили і Тихона. А перед цим зіграли з ним сеанс одночасної гри. Чемпіон із задоволенням погодився і здобув перемогу з рахунком 10:0.

Тихон Черняєв переміг працівників «Пларіум Юкрєйн» із розгромним рахунком

За фінансової підтримки «Пларіум Юкрєйн» Тихон місяць пробув в Іспанії. Турнір завершив 13-м з-поміж 205 учасників (розділив з 7-го по 14 місця), набравши 8 очок. 

«Для нього це було надзвичайна подія — йому відкрився абсолютно новий світ, він подивився на іншу країну, взяв участь у міжнародному турнірі, познайомився з величезною кількістю зарубіжних друзів. Ми безмежно вдячні компанії «Пларіум Юкрєйн» і благодійному фонду «Пларіум». Після участі в цьому чемпіонаті Тихон твердо вирішив досягти своєї мети — стати наймолодшим гросмейстером у світі!» — розповіла мама шахіста Світлана Черняєва.

Тихон ставить перед собою три мети: стати наймолодшим гросмейстером у світі, перемогти на чемпіонаті світу в «класиці» серед дорослих, а на шляху до світової шахової корони виграти у багаторазового чемпіона світу норвежця Магнуса Карлсена, а ще — стати тренером, щоб вчити дітей грати в шахи.

Благодійний фонд «Пларіум» заснований у 2014 році, займається реалізацією благодійних програм. Пріоритетний напрям діяльності фонду — допомога дітям. Основним донором благодійного фонду є компанія «Пларіум Юкрєйн».

Опубліковано на правах PR.