Web Analytics

25-та Антарктична експедиція: на зимівлю відправляться троє харків'ян

Харків'янка Анна Соіна, дослідниця гідрометеорології та океанографії, буде однією з двох жінок, які увійшли до 25-ї Української антарктичної експедиції. Зимівля на станції «Академік Вернадський» стане для неї першою у житті. 

Склад ювілейної експедиції конкурсна комісія визначила 20 січня, повідомляє Міністерство освіти і науки України. 

Учасники експедиції проведуть рік на станції. Графіка: mon.gov.ua

Загін наполовину складатиметься з новачків і буде наймолодшим за усі роки, розповів директор Національного антарктичного центру МОН Євген Дикий. 

«Ця команда полярників має кілька особливостей. Зокрема, це наймолодший склад експедиції за всі роки. Середній вік учасників — 37 років. Ми хочемо дати молоді якомога більше шансів реалізувати себе і свій науковий потенціал. І з тієї ж причини половина складу є «новачками», тобто вперше їдуть на рік працювати в Антарктиду. Водночас, друга частина експедиції — це досвідчені полярники», — розповів Дикий.

Фото: uac.gov.ua

З 88-ти заявок відібрали 12 учасників: сім науковців, лікар, кухар, системний механік, дизеліст-електрик, системний адміністратор зв’язку.

Троє полярників — харків'яни: 

  • Анна Соіна, 1982 р.н., гідрометеорологічні та океанографічні дослідження, перша зимівка;
  • Андрій Сопін, 1982 р.н., геокосмічні дослідження, Харків, друга зимівка;
  • Юрій Лішенко, 1975 р.н., дизеліст-електрик, Харків, третя зимівка. 

На учасників експедиції чекає спеціальний кількаденний тренінг з навичок для життя і роботи на станції «Академік Вернадський». 

Відправка на станцію — у березні цього року. 

Читайте також: Полюс притяжения: Антарктида