Web Analytics

13 жителів Харківщини закатували в окупації — поліція

Майже триста людей на Харківщині визнані потерпілими від дій російських військових, які організовували катівні під час окупації території області. Серед них є неповнолітні та пенсіонери.

Про це на пресконференції в «Медіацентрі Україна — Укрінформ» 17 січня розповів начальник Слідчого управління ГУНП в Харківській області Сергій Болвінов.

«Ми розслідуємо 10 кримінальних проваджень по катівнях. Ми працюємо по цих катівнях спільно зі слідчими СБУ, ДБР. Загалом по цих справах проходять 227 людей, які визнані потерпілими. З них 13 людей, на жаль, померли через перебування в цих катівнях, 4 зникли безвісти, 4, підтверджено, знаходяться в полоні», — сказав Болвінов.

Інфографіка Слідчого управління ГУ Нацполіції в Харківській області

Найбільшими за кількістю одночасно утримуваних людей були катівні в Ізюмі, Куп’янську, Балаклії, Вовчанську. 

В ізоляторі для тимчасово затриманих у Куп’янському райвідділі поліції одночасно перебувало понад 150 людей, хоча приміщення розраховане на 44. За цим провадженням встановлено 67 потерпілих віком від 16 до 65 років — від школярів і пенсіонерів до фермерів та директорів шкіл, колишніх військовослужбовців.

Інфографіка Слідчого управління ГУ Нацполіції в Харківській області

«Люди абсолютно різних професій і занять, але, безумовно, їх об'єднує те, що всі вони мали проукраїнську позицію», — сказав Болвінов.

Інфографіка Слідчого управління ГУ Нацполіції в Харківській області

Двоє людей померли після побиття в Куп’янську, один з них — житель міста, брат якого — прикордонник.

Всього на Харківщині виявили 28 катівень, у 25 працювали слідчі та експерти-криміналісти, три катівні поки не оглянуті, перебувають під обстрілами.

«Коли поліцейські заїжджають у ці населені пункти, російські дрони атакують автівки, на жаль, у нас є поранені через такі обстріли», — зазначив Болвінов. 

Інфографіка Слідчого управління ГУ Нацполіції в Харківській області

Швидкий контрнаступ Збройних сил України, на думку Болвінова, допоміг зберегти докази злочинів окупантів. Відступаючи, росіяни кидали документи, що підтверджують незаконні затримання та ув’язнення людей. 

Читайте також: «Його рюкзак знало все село», — колишній в’язень окупантів з Капитолівки про вбитого письменника Вакуленка

Блок новин за темою