Web Analytics

Виїзд через «Шлях»: екскерівниці апарату Харківської ОВА та двом депутатам оголосили підозри

П'ятьох харків'ян підозрюють в організації та участі в незаконному переправленні чоловіків через державний кордон. Серед фігурантів — депутат Харківської райради, депутатка і голова однієї з райадміністрацій Харкова, екскерівниця апарату Харківської ОВА та двоє представників благодійної організації. 

За версією слідства, завдяки схемі виїхали і не повернулися 19 псевдоволонтерів. Виїзд чоловікам коштував приблизно 60 тис. грн, повідомив Офіс генерального прокурора

«До складу групи входили депутат Харківської райради, голова однієї із райадміністрацій Харківської міської ради, яка також є депутатом Харківської міської ради, та колишня керівник апарату Харківської обласної військової адміністрації. Вони залучили до своєї протиправної діяльності волонтерів та функціонерів однієї із благодійних організацій і керували їхніми діями», — йдеться у повідомленні.

Учасники схеми використовували благодійну організацію, якою керував депутат Харківської районної ради, стверджує слідство. 

«Учасники організованої групи направляли від імені благодійної організації листи-запити до Харківської обласної військової адміністрації з проханням погодити дозвіл на перетин державного кордону України «волонтерам». Харківська ОВА давала своє погодження. В подальшому дані чоловіків вносились до системи «Шлях». Слідством встановлено 19 «волонтерів», які протягом 2022-2023 років, перетнули кордон та до цього часу не повернулися в Україну. Вартість таких послуг складала близько 60 000 гривень», — зазначили в Генпрокуратурі.

За інформацією «Харківського антикорупційного центру», серед підозрюваних — депутатка і голова Адміністрації Київського району Харкова Неллі Казанжиєва, екскерівниця апарату Харківської ОВА Вікторія Белявцева та директор благодійного фонду «Безпечне небо» Данило Кислий.

☝🏻 Захоплюючий детектив із Харкова: благодійний фонд створили у Києві задовго до повномасштабної війни, після 24 лютого...

Опубліковано Харківський антикорупційний центр Середа, 3 квітня 2024 р.

За ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України (Незаконне переправлення осіб через державний кордон) підозрюваним загрожує від 7 до 9 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років з конфіскацією майна.

У 2023 році стало відомо, що двоє депутатів з Харківської області на правах волонтерів виїхали з України за системою системи «Шлях» і не повернулися у визначений час. Обидва — обранці від забороненої партії «Опозиційна платформа — За життя» від Харківської облради та Харківської райради. 

Апарат Харківської ОВА до 13 лютого 2023 очолювала Вікторія Белявцева. Вона є підозрюваною у заволодінні 15,2 млн грн під час закупівлі продуктів для гуманітарних потреб у 2022 році. 

Читайте також: «Захищатиму свою репутацію та ім'я»: екскерівниця апарату Харківської ОВА прокоментувала підозру в корупції

Чільне фото: Офіс генерального прокурора/Facebook

Блок новин за темою