Web Analytics

«Земля перемоги»: Муніципальна галерея покаже пейзажі воєнного Харкова

У Харківській муніципальній галереї 3 вересня відкриється виставка міських пейзажів художниці Вікторії Хорошилової «Земля перемоги».

Виставка проходитиме в «Art-підвалі», який наразі служить укриттям, повідомили в Харківській муніципальній галереї.

Жодних заходів там не було півтора роки. Першою після перерви стане виставка міських пейзажів художниці Вікторії Хорошилової «Земля перемоги».

«Вікторія писала картини міського пейзажу під час обстрілів, під освітленням ліхтарів. Писала швидко, поки в крані була вода, аби мати змогу вимити після роботи інструменти. Під час активних обстрілів вона обгортала свої твори ковдрами, щоб зберегти їх від можливих пошкоджень. Вікторія приїздила на Північну Салтівку разом з військовими, у заміновану зону. Вона проходила повз руїни будівель, спостерігаючи, як промені сонця ламаються на розбитих вікнах», — йдеться в анонсі.

У галереї зазначають, що художниця намагається передати Харків «у його двоїстій реальності — з пустими вулицями, але разом із зображенням першого трамвая, який рушив по Північній Салтівці після страшних обстрілів».

«Вона вміло втілює темряву вікон будинків, але й одночасно розповідає про яскраві сонячні промені на горизонті. Картини Вікторії — це місто з ранами, але це наша земля, сильна, рішуча та готова до перемоги», — зазначають організатори.

Відвідати виставку можна буде з 3 по 24 вересня — з вівторка по неділю, з 13:00 до 18:00.

«Земля перемоги»

 


Харківська муніципальна галерея призупиняла роботу через повномасштабне російське вторгнення. У лютому 2023 року міськрада вирішила тимчасово передати приміщення закладу на вулиці Чернишевській комунальному підприємству «Харківські ізвєстія» (нині — «Інфосіті»), яке висвітлює роботу місцевої влади. Мер Ігор Терехов запевняв, що гарантує повернення простору галереї, а фонди не чіпатимуть.

Фото на головній: Facebook/Харківська муніципальна галерея