Web Analytics

У Муніципальній галереї розмістять інше підприємство: Терехов обіцяє повернути

Приміщення Харківської муніципальної галереї, яка через повномасштабне російське вторгнення тимчасово не працює, використовуватиме інше комунальне підприємство. 

13 березня це підтвердив Харківський міський голова Ігор Терехов

«Я провів перемовини з директоркою комунального підприємства «Муніципальна галерея» (офіційна назва — комунальний заклад культури «Харківська художня галерея ім.С.І.Васильківського» — ред.). Ми дійшли до того, як ми будемо діяти. На час війни, поки не працює Муніципальна галерея, там нікого немає, буде працювати інше наше комунальне підприємство. Після того, як закінчиться війна, повернеться Муніципальна галерея, буде у тому самому приміщенні», сказав Терехов. 

heroes_18.mp3

Яке саме підприємство розмістять в галереї і чому саме там, міський голова уточнити відмовився, посилаючись на те, що поспішає на міжнародну зустріч. 

У 2021 році Харківська муніципальна галерея відзначила 25-річчя. Фото: facebook.com/municipal.gallery

Занепокоєння ситуацією днями висловили працівники та постійні відвідувачі Муніципальної галереї. У галереї розповіли, що дізналися про необхідність звільнення приміщень раптово, збирати майно довелося похапцем. 10 березня директорка закладу Тетяна Тумасян, яка нині перебуває за кордоном, повідомила: за даними міського Департаменту культури, у галереї розмістять телевізійну студію новин на два місяці. Галерея не може відмовити міській владі, зазначила керівниця, однак запросила документальне підтвердження тимчасової передачі майна. Представники галереї також наполягли, щоб приміщення архіву залишалося опечатаним. 11 березня, коли ситуація набула розголосу, Ігор Терехов зв'язався з Тетяною Тумасян і запевнив, що міська влада гарантує повернення простору галереї, а фонди не чіпатимуть.

«Протягом періоду воєнного стану в приміщенні галереї буде тимчасово розміщена міська телевізійна студія, яка зазнала збитків від обстрілів. Зазначимо, що мер пообіцяв, що наша колекція, архів та бібліотека залишаться у нашому спеціалізованому обладнаному сховищі, закриті та опечатані. Мер дозволив нам розглядати його дзвінок як офіційну заяву міської влади і гарантію збереження галереї, яку ми опублікуємо в усіх наших ресурсах. Проте ми зараз чекаємо на документальні гарантії всього вищесказаного. Ми дуже вдячні всім, хто підтримував нас у ці важкі дні. Без поширення інформації ми б не змогли досягти такого результату», — йдеться у заяві Муніципальної галереї на офіційних сторінках. 

У галереї є Art-підвал, де проходили численні виставки українських та міжнародних митців. Фото: facebook.com/municipal.gallery

Підтвердження тимчасового розміщення іншого підприємства міська влада станом на 13 березня галереї не надала. 


У Харкові діє комунальне підприємство «Харківські ізвєстія», яке висвітлює роботу міської влади.

Харківська муніципальна галерея розташована у центрі міста на вулиці Чернишевській.