Web Analytics

Вулиці Бандери, Дідіка, Шевельова: у Дергачівській громаді перейменували 206 топонімів

У Дергачах, Руській Лозовій, Козачій Лопані, Великих і Малих Проходах та інших населених пунктах Дергачівської територіальної громади перейменували 206 топонімів.

Розпорядження про перейменування та упорядкування об’єктів топоніміки на території Дергачівської міської громади 25 квітня підписав начальник міської військової адміністрації Вячеслав Задоренко.

«165 топонімів з цього переліку перейменовано відповідно до закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», ще 26 назв приведено до стандартів державної мови згідно з законом України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», 15 топонімів перейменовано на підставі пропозицій громадськості та топонімічної комісії», — повідомили у Дергачівській міськраді.

Кого увічнює громада

Дергачівська громада увічнює захисників України, підрозділи ЗСУ (92, 93 бригади, 130 батальйон, 226 батальйон, 127 бригада, Тероборона, Нацгвардія та інші), українських волонтерів, медиків, рятувальників, прикордонників, митців та історичних діячів.

У деокупованій Козачій Лопані на кордоні з російським агресором відтепер є ансамбль вулиць на честь українських націоналістів:

  • Степана Бандери, Андрія Мельника, Дмитра Донцова, Євгена Коновальця, Романа Шухевича.

На мапі Руської Лозової з’явилися імена:

Вулицю Чайковського у Слатиному перейменували на вулицю Мирослава Скорика. У Дергачах з’явилися вулиці Маріупольська та Європейська.

Повний список затверджених вулиць, а також відкинутих пропозицій доступні за посиланнями на сайті Дергачівської міськради.

У громаді нагадують, що перейменування не завдасть витрат місцевому бюджету, а замінювати паспортні дані та документи права власності на майно жителям не потрібно. 

Блок новин за темою

Новини за темою