Web Analytics

Сквер у Києві назвали на честь загиблого у теракті в Харкові школяра

До голосування депутатів провели опитування киян, які підтримали запропоновану назву.

Про це повідомила Київська міська рада.

«У Голосіївському районі на вулиці Паньківській скверу присвоєно ім’я 15-річного громадського активіста Данила Дідіка, який став жертвою теракту під час Маршу єдності в Харкові в лютому 2015 року. Таке рішення було підтримано 23 листопада на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання 76 депутатами», — йдеться у повідомленні.

У лютому жителі столиці могли голосувати за назву в додатку «Київ Цифровий», більшість учасників підтримали присвоєння імені харківського школяра скверу, зазначив секретар Київради Володимир Бондаренко. 

Фото: Facebook/Леонід Логвиненко

22 лютого 2015 року, в річницю перемоги Євромайдану, 15-річний Данило Дідік брав участь в акції на підтримку єдності України. Під час ходи вибухнула закладена на узбіччі протипіхотна міна. Школяр отримав важкі поранення і наступного дня помер в лікарні. Внаслідок вибуху також загинули учасники ходи Микола Мельничук, Ігор Толмачов і правоохоронець Вадим Рибальченко. 


У лютому 2023 року Харківська міська рада ухвалила рішення назвати іменем Дані Дідіка школу, в якій він навчання. Представники громадськості майже вісім років  добивалися увічнення пам'яті Дідіка.

Фото на головній: Facebook/Леонід Логвиненко

Блок новин за темою