Web Analytics

Верховна Рада відтермінувала запровадження штрафів за керування авто з єврономерами

Парламент ухвалив рішення відстрочити термін набуття чинності закону про запровадження штрафів за керування нерозмитненими машинами до 24 серпня.

Питання щодо розмитнення авто народні депутати розглядали 16 травня, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

Як розповів під час засідання голова парламенту Андрій Парубій, Комітет з питань податкової та митної політики знайшов компроміс із власниками машин на єврономерах, які вимагають продовжити пільговий період для розмитнення авто. За словами Парубія, це дало змогу розглянути проект закону №8371 про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з прийняттям закону «Про електронні довірчі послуги».

«Законом також відтерміновано набуття чинності пунктів 7 і 8 розділу І та підпункту 1 пункту 2 розділу II Прикінцевих положень Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» №2612, які набирають чинності через 270 днів з дня, наступного за днем опублікування цього Закону», — пояснили у прес-службі парламенту.

Фото: iportal.rada.gov.ua

Зміни також прокоментувала голова Комітету з питань податкової політики Ніна Южаніна, передає «Громадське».

«Відстрочити початок терміну дії закону №2612, який собою мав би розпочати процедуру з притягнення до відповідальності та накладання штрафів за використання автомобілів на іноземній реєстрації з порушенням митного режиму. Він мав набрати чинності 24 травня. Тепер він набере чинності 24 серпня 2019 року», — пояснила Южаніна.

Вона також зазначила, що за ці додаткові три місяці вдасться розмитнити незначну кількість автомобілів з іноземною реєстрацією, а рішення щодо відтермінування ухвалили скоріше для виконання вимог протестувальників.

З 24 травня в Україні мали запровадити штрафи за порушення умов розмитнення авто у розмірі 8500 грн. За використання нерозмитненого авто у підприємницьких цілях передбачався штраф у 34 тис. грн. За повторне порушення закону — до 170 тис. грн.

На початку листопада 2018 року Верховна Рада ухвалила закони щодо легалізації авто з єврономерами, які стосувалися внесення змін до Податкового кодексу стосовно акцизу на ввезені в Україну машини, збільшення штрафів за затримку з розмитненням, доступу поліції до інформації митників.

Громадський рух «Авто Євро Сила», який вимагав скасувати законопроекти, розпочав всеукраїнську акцію протесту з блокуванням доріг в різних регіонах України.

Президент Петро Порошенко 23 листопада підписав закони, назвавши їх «компромісом між державою і власниками авто» і попросив утриматися від акцій протесту.

22 лютого сплив термін пільгового розмитнення авто на єврономерах, під час якого зареєструвати автомобіль в Україні можна було зі знижкою у 50%.

Читайте MediaPort у Telegram