Web Analytics

У громадах Харківщини чекають на звільнених полонених

У громадах Харківської області очікують повернення земляків, визволених з російського полону під час обміну 3 січня. Нині вони на реабілітації.

Серед 230 українців, які повернулися на підконтрольну територію України, є 15 жителів Харківщини — Харкова, Богодухівщини, Ізюмщини, Дергачів, Чугуєва, Куп'янська, Первомайського.

Золочів

У Золочівській громаді чекають на Сергія Мірошника, який перебував у полоні з першого дня російського повномасштабного вторгнення, розповів «МедіаПорту» начальник Золочівської селищної військової адміністрації Віктор Коваленко. На момент вторгнення Сергій служив за контрактом, був у відпустці та 23 лютого поїхав до нареченої у Козачу Лопань.

«Він там залишився на ночівлю. Російські війська зайшли 24 лютого, хтось навів, що є військовий, тому його одразу захопили у полон», — розповів Коваленко.

На фоні важких останніх днів, коли ворог безжально знищує наші міста і села, маємо радісну новину. У числі двохсот...

Опубліковано Віктором Коваленком Середа, 3 січня 2024 р.

Після реабілітації на Сергія чекають батьки та сестра.

«Більше ніж півтора року він не бачив рідної землі, але весь цей час тримався і вірив, що знову приїде додому, обійме найрідніших — маму, тата, сестру, потисне руку землякам, зустрінеться з побратимами. Вітаємо Сергія і його родину з поверненням на Батьківщину. Дякуємо всім, хто доклав неймовірних зусиль і провів титанічну роботу, щоб хлопець був з нами, сподіваємось на повернення всіх наших полонених», — написав Коваленко у Facebook.

Дергачі

До зустрічі ще одного полоненого після реабілітації приблизно за тиждень готуються у Дергачах, розповів начальник міської військової адміністрації Вячеслав Задоренко. Більше інформації поки не розголошують.

Валки

Валківська громада очікує повернення трьох земляків. Це 20-річний Денис Бредиха з Валок, 24-річний Валентин Роюк з Нового Мерчика та 25-річний Іван Пошедін з Огульців.

Іван перебував у полоні найдовше з усіх земляків — з 25 лютого 2022 року. Він є наймолодшим з сімох дітей матері-героїні Тетяни Пошедіної.

«У 2020-2022 роках Іван Пошедін проходив строкову військову службу, яку продовжив контрактником Нацгвардії України. У полон потрапив у бою під Донецьком», — повідомили у Валківській міській раді.

Іван Пошедін. Фото: Facebook/maya.semikras

Денис Бредиха — теж нацгвардієць, потрапив у полон під час боїв на сході 1 вересня 2022 року.

Валентин Роюк став на захист України добровольцем. Потрапив у полон під час боїв за Ізюм у червні 2022 року.


Керівники інших громад Харківщини поки збирають інформацію про звільнених з полону земляків. Серед визволених є цивільний з Ізюма: за яких обставин він потрапив у полон, в Ізюмській міськраді уточнюють, сказав заступник міського голови Володимир Мацокін. 

Блок новин за темою