Web Analytics

Україна повернула з російського полону 230 захисників і цивільних

З полону російських окупантів на підконтрольну Україні територію повернулися понад 200 захисників і цивільних. Серед них є оборонці Маріуполя. 

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський. 

«Солдати, сержанти, офіцери. Воїни Збройних сил, Національної гвардії, ВМС, прикордонники. Частина захисників боронила Маріуполь та «Азовсталь», — повідомив Зеленський. 

Джерело фото: Володимир Зеленський/Facebook

Глава держави подякував усім, хто працює над поверненням захисників України додому. 

Як уточнює Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, додому повернулися 230 захисників, найбільше за час повномасштабної війни. Серед них:

  • представники ЗСУ — 130 (ТрО — 14, ВМС — 14),
  • Нацгвардії — 55,
  • ДПСУ — 38,
  • Нацполіції — 1,
  • цивільні — 6.

«Серед повернутих були як ті, хто мав офіційний статус військовополоненого, підтверджений через Міжнародний комітет Червоного Хреста (182 особи), так і ті українські військовослужбовці, які вважалися зниклими безвісти та мали статус «пошук особи» (48)», — зазначає Коордштаб. 

Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Серед звільнених — 225 чоловіків та п’ятеро жінок; 213 належать до рядового та сержантського складу, 11 — офіцери. 

«Після виснажливих місяців полону повернулася, зокрема, бойова медикиня зі складу 36 ОБрМП. Перебуваючи у неволі, вона принципово розмовляла українською мовою. Росіяни декілька разів імітували її вивезення на обмін, але в результаті повертали назад до місця утримання», — повідомили у Координаційному штабі. 

Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Також серед звільнених — семеро захисників острова Зміїний, музикант військового оркестру, військовослужбовиця ЗСУ, яку росіяни позбавили волі під час перебування в декретній відпустці, нацгвардійці, які потрапили в полон, виконуючи свої обов’язки на ЧАЕС, цивільний викладач Східноукраїнського національного університету імені В. Даля.

Це перший обмін з серпня 2023 року. Після того, як росія зупинила процес обмінів, в Україні, щоб привернути увагу владу до цього процесу, виходили на акції близькі полонених. На пресконференції у грудні президент Зеленський сказав, що процес обмінів уповільнився через причини з боку рф. 

Блок новин за темою