Web Analytics

У Харкові поховали альпініста Заколодного, який загинув у бою на Донеччині

У Харкові 4 лютого поховали альпініста Олександра Заколодного, який загинув 21 січня у бою в районі Соледара Донецької області. Разом з ним загинув його друг, альпініст Григорій Григор’єв — його поховали двома днями раніше.

Про похорон спортсмена повідомив голова правління Харківського обласного клубу альпіністів Геннадій Копійка.

«Неймовірна втрата для Харківського клубу альпіністів та для сучасного українського альпінізму! 21 січня між Соледаром і Бахмутом в одному бою, немов на одному сходженні, загинули двоє друзів альпіністів — Олександр Заколодний та Григорій Григор’єв», — написав він у Facebook.

Фото: Facebook/Геннадій Копійка

Обох альпіністів поховали на харківському цвинтарі №18.

«Олександр і Григорій тепер знову поруч. Назавжди... Вони зараз пов'язані одною мотузкою, як раніше в горах. Ця мотузка зв’язує їхні хрести на могилах та об'єднує їхні душі!» — додав Копійка.

Фото: Facebook/Геннадій Копійка

Олександру Заколодному було 35 років. Він був майстром спорту з альпінізму, членом збірної України, віцепрезидентом Федерації альпінізму та скелелазіння України.

«Сніговий барс», учасник гімалайських експедицій, адміністратор харківського скеледрому «Вертикаль». Справжній чоловік, який надихав своїм прикладом оточуючих», — каже про спортсмена Геннадій Копійка.

Фото: Facebook/Геннадій Копійка

Близькі та друзі згадують Заколодного як відповідального тренера, вірного товариша, досвідченого спортсмена:

«Спортсмен-альпініст, дитячий тренер з туризму та скелелазіння, наймолодший чемпіон України з альпінізму, неймовірно фізично сильний як у технічному, так і висотному класі альпінізму. Завжди посміхнений, активний, неймовірно відповідальний не тільки за себе та свою велику родину (дружина та чотири доньки), а й за чужих дітей та майбутнє спорту і країни».

«Я ніколи не бачив стільки людей на похороні. Він і під час війни примудрився зібрати разом усіх своїх друзів. Гришу поховали двома днями раніше. І зараз вони лежать поряд. Два герої, найкращих друга, два альпіністи, скелелази, в одній зв'язці, як колись. Стримуючи штурм своєї останньої Червоної Гори. Ні Кавказ, ні Альпи, ні Непал. Гори на сході України, під Соледаром».

Фото: Facebook/Геннадій Копійка

Фото: Facebook/Геннадій Копійка


Про ймовірну загибель спортсменів, які пішли на фронт, у Харківському альпклубі повідомляли на початку січня. Спочатку була інформація, що Григорій Григор'єв і Олександр Заколодний зникли безвісти під Соледаром, але згодом стало відомо, що обидва загинули.

Григорія Григор’єва поховали в Харкові 2 лютого.