Web Analytics

У харківському управлінні СБУ викрили російського агента — прокуратура

Правоохоронці затримали співробітника координаційного штабу Управління СБУ в Харківській області, який працював на російські спецслужби. За даними слідства, він передавав окупантам інформацію про шляхи наступу та плани ЗСУ, розташування блокпостів тощо. 

Про викриття агента Служба безпеки України повідомила 9 серпня.

Затриманий — співробітник координаційного штабу харківського управління СБУ. За даними слідства, він передавав російській Федеральній службі безпеки розвіддані про війська РФ, а також інформацію про плани та роботу української армії, правоохоронних органів і спецслужб.

«Окупанти використовували цю інформацію для передислокації власних підрозділів з метою захисту їх від артилерійських ударів ЗСУ. Крім того, ці дані РФ використовувала для планування диверсій, масованих артилерійських і прицільних ракетних обстрілів стратегічних об’єктів міста», — йдеться у повідомленні відомства.

Фото: gp.gov.ua

Як зазначили в Офісі генерального прокурора, затриманий раніше був посадовцем Харківської міськради. Російські спецслужби завербували його на початку березня.

«За їх завданням він влаштувався до Антитерористичного штабу при УСБУ в Харківській області. Маючи доступ до інформації, він передавав ворогу контактні дані працівників СБУ, шляхи наступу ЗСУ, місця розташування позицій блокпостів і військової техніки, а також дані, які він щоденно вносив в закриту інформаційну систему», — додають в ОГПУ.

В обмін на співпрацю агентові обіцяли гарантії безпеки для нього і його родини у разі, якщо регіон захопить російська армія.

Чоловікові оголосили підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України). Максимальне покарання за цією статтею — довічне ув’язнення.


Наприкінці травня після поїздки на Харківщину президент Володимир Зеленський заявив, що звільняє начальника УСБУ в Харківській області Романа Дудіна. За словами президента, керівник управління «не працював на захист міста з перших днів повномасштабної війни, а думав тільки про себе особисто». Дудін пізніше це заперечував.

У липні глава держави призначив нового керівника управління — Александра Куця, який раніше очолював УСБУ Донеччини та Луганщини, а потім — Донецьку обладміністрацію.

За поданням Зеленського Верховна Рада також звільнила керівника СБУ Івана Баканова. Президент заявляв, що серед правоохоронців, зокрема працівників СБУ та прокуратури, багато підозрюваних у державній зраді та колабораціонізмі. Нині обов'язки голови СБУ виконує перший заступник Баканова Василь Малюк.