Web Analytics

Суд ухвалив вирок депутату від «ОПЗЖ» із Солоницівки

Депутата Солоницівської селищної ради від «Опозиційної платформи — За життя» Андрія Лазуренка засудили до двох років ув’язнення за підготовку до захоплення влади після вторгнення РФ в Україну. У нього є 30 днів, аби оскаржити вирок.

Рішення у справі Київський районний суд Харкова ухвалив 13 червня.  

За даними слідства, на початку березня депутат телефонував через месенджер WhatsApp до представників молодіжного крила «ОПЗЖ» — казав, що найближчим часом Харків та область окупують російські війська. Також — наказував підготуватися та за його вказівкою «спільно здійснити насильницькі дії з метою встановлення на території міста Харкова та Харківської області іншої влади, підконтрольної представникам РФ».

«Зокрема, вказані насильницькі дії мали полягати у насильстві щодо представників державної влади України та осіб, що виконують функції з її охорони, а саме представників підрозділів територіальної оборони Збройних сил України, інших збройних формувань та правоохоронних органів, які здійснюють захист України від ведення агресивної війни з боку РФ», — йдеться у рішенні суду.

Депутата звинувачували у підготовці до захоплення влади — за 1 ст. 14, ч. 1 ст. 109 Кримінального кодексу України. Він визнав провину та уклав угоду з прокурором. Суд призначив обранцю два роки ув’язнення без конфіскації майна.

Оскаржити вирок можна упродовж 30 днів.

Андрій Лазуренко з Віктором Медведчуком. Фото зі сторінки Лазуренка у Facebook

У судовому рішенні депутат позначений як «Особа_1». Серед речових доказів вказано посвідчення №14 депутата Солоницівської селищної ради VIII скликання. У рішенні ради про визнання повноважень депутатів за таким номером у списку йде Андрій Лазуренко. До того ж, він єдиний чоловік, обраний від «ОПЗЖ» до цією ради, решта — жінки.


«Опозиційна платформа — За життя» в Україні нині заборонена. Президент Володимир Зеленський 20 березня підписав рішення Ради нацбезпеки та оборони, яким на час війни призупинялася діяльність 11 політичних партій, серед яких і «ОПЗЖ». У Верховній Раді фракція «ОПЗЖ» розпалася, частина її депутатів створила депутатську групу «Платформа за життя і мир». 3 травня парламент ухвалив законопроєкт щодо заборони проросійських політичних партій.

Фракції «ОПЗЖ» у Харківській обласній та міській радах теж розпалися.

Фото на головній: Facebook/Андрій Лазуренко