Скоробагач погрожує Кучеру недовірою від Харківської облради

Заступник голови Харківської облради Володимир Скоробагач ініціюватиме розгляд питання недовіри голові Харківської облдержадміністрації Олексію Кучеру, якщо Кучера не звільнять. 

Скоробагач мотивує свою позицію недостатньою, з його точки зору, роботою обладміністрації у боротьбі з COVID. 

«Якщо наступного тижня ситуація не буде взята під контроль, якщо слабкий губернатор не піде у відставку, я буду вимушений скликати позачергову сесію обласної ради і голосувати за висловлення недовіри голові ОДА…», — написав Скоробагач у Facebook

Володимир Скоробагач. Фото: facebook.com/vladimirskorobagach

Скоробагач твердить, що має підтримку облради. 

«Департамент охорони здоров’я відсутній. Якщо його не звільнять наступного тижня, я, дійсно, зберу депутатів, у нас є на це усі підстави, подамо заяву на позачергову сесію, яка розглядатиме питання про висловлення недовіри губернатору. Я зберу фракцію, депутатську групу, переговорю з іншими керівниками фракцій. У нас є об'єктивне розуміння, що ми однією третиною голосів зберемо депутатів на позачергову сесію, достатньо заяв двох фракцій», — сказав Скоробагач у коментарі телефоном. 

Фото Харківської облради

Для того, щоб президент звільнив голову облдержадміністрації на підставі висловлення недовіри облрадою, необхідно дві третини голосів. 

«Якщо дві третини — законно, президент має звільнити. Або більшістю, або двома третинами ми висловимо недовіру — це однозначно. Часу каденції у нас ще вистачає. Ми працюємо доти, поки нові депутати не складуть присягу», — вважає Скоробагач.

На питання, чи має Скоробагач підтримку з боку голови облради Сергія Чернова, заступник голови облради відповів: «Пан Чернов завжди об'єктивно підходить до усіх процесів. Я думаю, він сам висловить свою думку. Але у будь-якому разі, голова зобов'язаний зібрати сесію, навіть якщо він має протилежну думку». 


Володимир Скоробагач обрався до облради нинішнього скликання як представник «Відродження». На місцевих виборах 2020 року обраний депутатом облради від «Опозиційної платформи — За життя». 

Останнім часом Скоробагач постійно критикує голову ОДА Олексія Кучера у неспроможності протистояти COVID-19 в регіоні. У жовтні 2020 року на черговій сесії облради Скоробагач посварився з Кучером, звинувативши його у бездіяльності. Голова ОДА відповів на звинувачення Скоробагача питанням: «А що ви конкретно робили п'ять років для того, щоб була інша ситуація?». Кучер також прийшов на брифінг, організований Скоробагачем, і перерахував, що обладміністрація зробила за час боротьби з коронавірусом. 

Після виборів голова Харківської ОДА до преси не виходив. В дописі у соцмережах 6 листопада написав, що незабаром звітуватиме за рік роботи. 


В історії Харківської облради були періоди, коли депутати розглядали питання недовіри голові Харківської облдержадміністрації. В обох випадках — Арсену Авакову. У 2006 році до відставки не дійшло, після висловлення недовіри у 2010 за ініціативи Партії регіонів Авакова звільнив президент Віктор Ющенко. 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.