Web Analytics

Російські окупанти розстріляли жінку з інвалідністю у Вовчанську: її чоловік розповів, як це було

Російські військові, за даними обласної прокуратури, 15 травня вбили двох людей під час спроби евакуюватися з Вовчанська. Чоловік намагався вивезти у кріслі хвору дружину, коли окупанти відкрили вогонь по цивільних. Жінка і ще один житель міста загинули.

Відео з дрона із нерухомою людиною у кріслі з'явилося в мережі 17 травня. 

Того ж дня Харківська обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження. 

21 травня прокуратура опублікувала допит чоловіка вбитої, який зміг дістатися українських військових. Свідок злочину сказав, що його 72-річну дружину розстріляли росіяни із захопленої п'ятиповерхівки.  

Фото вбитої 15 травня жінки у Вовчанську. Джерело: Харківська обласна прокуратура

Що розповів свідок — пряма мова

«Ми чотири дні сиділи вдома у зв'язку з обстрілами. Вона [дружина] хвора, не ходить. Ну, кажу: «Галю, давай щось вирішувати, вже неможливо тут сидіти». Вона каже: «Я не дійду, давай тут». Я кажу: «Я тоді буду з тобою сидіти».

Я вийшов на ґанок, кричу: «Люди, люди!» Може, хтось залишився, ми живемо у центрі міста. Відгукнувся чоловічий голос. Я з ним перегукнувся: я прийду до тебе, бо ми там поруч. Я побачив, що у них у підвалі стоїть інвалідний візок [крісло колісне].

Ми взяли возик рано-вранці, при тому в нас у два ночі обстріл такий був… Бомби летіли чи гранати, я не знаю, взагалі, кинули з безпілотників, напевно, тому що вогонь і вгору летів, скло летіло. Я кажу: «Галочко, ми вже не витримаємо. Спробуймо».

Ми тоді одягнулися, хтозна-як, взяли документи і пішли.

Звичайна курточка на ній біла і червона курточка, шапка.

Відео: Харківська обласна прокуратура

Візок застряг. Я нахилився, я йшов, ручки тягнув, повернувся праворуч, праворуч колесо з мого боку потрапило на гілку, тому що поспішаєш… І воно встало отак — і не їде. Я нахилився — і тут автоматна черга.

— Звідки? 
— З боку 5-поверхівки.

— Звідки я знав, що вони там в засаді сидять? 
— Ви зараз про кого кажете? 
— Про росіян.

Я одразу кричу, що ж ви робите, ми цивільні! І повертаюся: лежить хлопець цей, з відкритими очима і моя дружина отак [нахилила голову]. Я до неї — дивлюсь, а в неї на потилиці отвір і мозок видно… Плакати, кричати. Ну а що робити? Треба вивозити — мало, що подумають — скажуть, кинув, а сам змився. Я розгорнув крісло на 180 градусів і волоком тягнув.    

Коли я дотягнув до цієї 5-поверхівки, тут у нас приймальний покій, метрів 30 я не дійшов, 20, з вікна вистрибнув чоловік, цивільний, у цивільному одязі. Ні каски на ньому, ні, бронежилета, нічого.

Я кажу: «Допоможи її трохи підняти, щоб вища вона була, щоб мені ноги не під коляску... Я її як-небудь вивезу». Крикнули: «Кидай, йди до нас».

Я матом вилаявся, дотягнув її трохи до кладки… Будинок і нижче трохи, метрів 200. Виявляється, кладка та затоплена водою, через річку.

І я прийняв рішення — ну що — залишити її, а самому йти. Зателефонував родичам, ще телефон у мене був заряджений.

Вони сказали: Сашо, ти зробив, що міг, йди. І вона залишилась так у візку».  

З початком російського наступу на півночі Харківщини 10 травня правоохоронці фіксують нові злочини російських окупантів у Вовчанську. Крім посилених обстрілів міста, вбивства волонтерів, атак на поліцейських, вони утримують людей у підвалах, змушують цивільних надавати медичну допомогу своїм пораненим. Двом жителям Вовчанська вдалося від них утекти.

Блок новин за темою