Web Analytics

Райніна та Святаша пропонують позбавити звання почесного громадянина Харківщини

До Харківської облради надійшла пропозиція позбавити звань «Почесний громадянин Харківської області» депутатів облради — ексголову ОДА та колишнього очільника Адміністрації президента Ігоря Райніна та Володимира Святаша — батька екснардепа Дмитра Святаша.

Позбавлення звання 24 листопада обговорювала профільна комісія Харківської облради — з питань антикорупційної та регуляторної політики, законності, боротьби зі злочинністю, регламенту та місцевого самоврядування.

Пропозицію висунули Громадська рада при Харківській обладміністрації, громадська організація «Об’єднання «Сила громад», харків’янин Всеволод Кожемяко — бізнесмен і командир добровольчого підрозділу «Хартія».

«У зверненнях наголошується, що депутати обласної ради Почесні громадяни Харківської області Ігор Райнін та Володимир Святаш мають антиукраїнські та колаборантські погляди. У зв’язку з чим пропонується позбавити їх звання почесних громадян області та відповідних стипендій», — цитує пресслужба облради керуючу справами виконавчого апарату Оксану Малишеву.

Ігор Райнін. Фото: kharkivoda.gov.ua

Володимир Святаш (праворуч). Фото: kharkivoda.gov.ua

Експертна рада також рекомендувала обласній раді припинити виплати стипендій Райніну та Святашу.

Як уточнила Малишева, виплата стипендії та присвоєння звання відбувається за окремим рішенням облради. Стипендія може призначатися, не призначатися або не виплачуватися, якщо вона вже призначена.

«Якщо ж «Громадянин Харківської області» своєю поведінкою або вчинками дискредитує себе перед громадою області та державою, а також діями або бездіяльністю сприяє роз’єднанню нації та порушенню територіальної цілісності України, то це може бути підставою для позбавлення його почесного звання», — додають в облраді.

Депутати доручили проєкт рішення щодо Райніна та Святаша і винести його на сесію обласної ради.

Як повідомили у пресслужбі Харківської облради, дату сесії наразі визначають.


Ігор Райнін очолив Харківську обладміністрацію у лютому 2015 року, змінивши на цій посаді Ігоря Балуту. Кілька місяців пропрацював в Адміністрації президента заступником її керівника Бориса Ложкіна, у серпні 2016 року став головою АП.

Райнін також очолював територіальний осередок «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», а в листопаді 2019-го був обраний головою Харківської регіональної організації «Опозиційної платформи — За життя». Входив у фракцію «ОПЗЖ» в облраді, доки вона не розпалася.

Почесним громадянином Харківської області Райнін став у грудні 2018-го.

Володимир Святаш, керівник обласного центру здоров’я, обирався депутатом облради з 2006 року, востаннє — від «Блоку Кернеса — Успішний Харків». Він є батьком екснардепа Дмитра Святаша, якому у 2019 році оголошували підозру в шахрайстві. Пізніше Дмитро Святаш також став фігурантом розслідування за статтею «Державна зрада».

Звання почесного громадянина Володимир Святаш отримав у лютому 2020-го.