Web Analytics

Офіс генпрокурора отримав перші докази ударів по Харкову ракетою з КНДР — Костін

Попередня науково-технічна експертизи підтверджує, що ракета, якою російські військові 2 січня вдарили по середмістю Харкова, розроблена в Північній Кореї.

Про це розповів генеральний прокурор Андрій Костін.

Він зазначив, що над встановленням таких даних працюють і прокурори, і слідчі-експерти.

«Щодо саме Північної Кореї, то днями ми отримали перші докази можливого використання збройними силами рф ракет, виготовлених у цій країні. Результати попередньої науково-технічної експертизи підтверджують, що випущена 2 січня по центральній частині міста Харкова ракета є ракетою малої дальності, яка розроблена Північною Кореєю», — сказав Костін.

Фото: «МедіаПорт»

За словами Костіна, аналогічних висновків дійшли й військові експерти міжвідомчої робочої групи при Офісі генпрокурора, які також були на місці влучання, проводили попередній огляд та взяли на аналіз частини ракети.

«Зараз триває комплексна комісійна експертиза, яка має остаточно підтвердити цей факт. Ми також вивчаємо та аналізуємо дані щодо інших фрагментів боєприпасів, які були виявлені на місцях нещодавніх атак на Харківщині та Одещині», — резюмував генпрокурор.

Андрій Костін: Маємо докази можливого використання збройними силами рф ракет, виготовлених у Північній Кореї Генеральний прокурор, перебуваючи з робочою поїздкою на Одещині, в ефірі «Суспільного» повідомив подробиці розслідування нещодавніх масованих обстрілів Одещини, Харківщини та інших регіонів країни, а також експертиз щодо походження використаної зброї. Результати попередньої науково-технічної експертизи підтверджують, що випущена 2 січня по центральній частині міста Харкова ракета є ракетою малої дальності, яка розроблена Північною Кореєю. Триває комплексна комісійна експертиза, яка має остаточно підтвердити цей факт. Триває аналіз даних щодо інших фрагментів боєприпасів, які були виявлені на місцях нещодавніх атак на Харківщині та Одещині, – розповів Андрій Костін.

Опубликовано Офіс Генерального прокурора Четверг, 11 января 2024 г.

Вранці 2 січня російські армійці завдали щонайменше трьох ракетних ударів по Харкову. Дістали поранень понад 60 людей, пошкоджені житлові будинки, виші, Держпром, склади тощо.

У Харківській обласній прокуратурі повідомили, що ракета, яка вдарила по проспекту Незалежності, зовнішньо і внутрішньо схожа на «Іскандер», але зроблена не так якісно і має низку відмінностей.

Блок новин за темою