Web Analytics

На базі «Іскандера», може бути з КНДР: у Харкові досліджують уламки російської ракети

У Харкові досліджують хвостову частину російської ракети, яка вдарила по проспекту Незалежності в центрі Харкова 2 січня. Зовнішньо і внутрішньо вона схожа на «Іскандер», але зроблена не так якісно, як інші ракети цього типу, що вже били по Харкову. 

Про це журналістам 6 січня розповів речник прокурора Харківської області Дмитро Чубенко. За його словами, ракета є нетиповою і більшою в діаметрі за «Іскандер». 

«Ми перебуваємо біля хвостової частини ракети. Ця ракета є трохи більшою, ніж «Іскандер», буквально на 10 мм в діаметрі. Ця ракета більш за все схожа на «Іскандер». Відрізняється внутрішньо: це обмотка дротів, оскільки на «Іскандері» є захист від РЕБ, тут це відсутнє, тут дроти просто йдуть всередині цієї ракети. Також відрізняється соплами, іншими направляючими», — сказав Чубенко. 

Виготовлені «Іскандери» в росії виглядають однотипними та якіснішими, зауважив Чубенко. 

«А на цій ракеті надписи дуже маленькі, різного розміру набиті різні цифри, які не є однотипними.. В російських ракетах, в радянських все доволі однотипне», — пояснив речник. 

Експерти розглядають два варіанти: або росія почала виробляти ракети нашвидкуруч, відхиляючись від попередніх технологій, або її могли виробити не у рф — як варіант, у КНДР. 

«Тобто є відхилення від стандартних ракет «Іскандер», які ми вже бачили під час ударів по місту Харків... Або ж росія перейшла на більш грубе вироблення ракет, з певними відхиленнями від тих технологій та креслення, які були від початку. Або ж це ракета іншої країни. Яка саме країна-виробник цієї ракети, ми зараз точно сказати не можемо», — пояснив Чубенко. 

З відкритої інформації прокуратурі відомо, що КНДР має на озброєнні схожу модель.  

«Дійсно, за тією інформацією, яка є в мережі інтернет, за фото з північнокорейських парадів, за соплами, за задньою частиною цієї ракети, вона дуже схожа. І, дійсно, північнокорейська ракета виготовлялась на базі «Іскандера». Саме тому ми схиляємося до версії, що, можливо, це є ракета, яку надала Північна Корея. Але хочу зауважити, що прямих доказів, щоб стверджувати, що це Північна Корея або якась інша країна надала, зараз немає», — сказав Чубенко. 

Хвостова частина ракети збереглася тільки під час удару по проспекту Незалежності 2 січня. Після інших ударів цього дня залишилися дрібні уламки, сказав Чубенко. Чи це також були нетипові ракети, намагаються встановити під час експертиз. 

«Цю ракету вже декілька разів оглянули фахівці, в тому числі СБУ, військові. Залучалися фахівці університету Повітряних сил, також будуть залучатися в подальшому і інші військові фахівці. По ній призначена комплексна вибухотехнічна та військова експертиза для встановлення її точного типу», — прокоментував речник прокурора Харківщини. 

Оскільки КНДР є закритою країною, інформації про її розробки мало, додає Чубенко: 

«Будуть досліджуватися всі джерела інформації, в тому числі, можливо, залучатимуться і фахівці міжнародних організацій, правоохоронних, журналістських, журналісти-розслідувачі, інші фахівці, у яких є інформація про північнокорейські ракети, для співставлення інформації, встановлення точного типу, виду і так далі», — пояснив він. 

На окремих деталях ракети є сліди, які можуть свідчити, що виробник хотів сховати певну інформацію — зокрема, збиті цифри, маркування. 

Дивіться MediaPort в TikTok

Блок новин за темою