Web Analytics

Мусєєв повернувся до Харкова: хоче «сконцентрувати зусилля на майбутньому»

Ексголова Адміністрації Холодногірського району, депутат міської ради Максим Мусєєв, якого підозрювали у державній зраді, повернувся до Харкова.

Максим Мусєєв поїхав з України восени 2018 року, після того як СБУ заявила, що підозрює його у державній зраді. Два роки він перебував за кордоном, днями приїхав до Харкова.

Незадовго до повернення, 28 вересня, Мусєєв повідомив на своїй сторінці у Facebook, що суд остаточно зняв з нього підозру у держзраді.

«Сьогодні колегія суддів Харківського апеляційного суду ухвалила остаточне рішення про зняття з мене підозри у зраді. За два роки слідство і судові органи не знайшли підтвердження інформації, викладеної в анонімці, що й стала приводом для відкриття кримінального провадження. Рішення набуло чинності та оскарженню не підлягає», — написав він.

8 жовтня Мусєєв підтвердив, що вже повернувся до Харкова.

«Так, я у рідному місті. Працюю, як діючий депутат міської ради. Крім того, накопичилось багато родинних питань, чим і займуся», — розповів він.

За словами екскерівника районної адміністрації, він не має наміру позиватися через порушене щодо нього силовиками кримінальне провадження. Натомість Максим Мусєєв хоче «сконцентрувати зусилля на майбутньому».

Максима Мусєєва підозрювали в державній зраді (ст. 111 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання до 15 років ув'язнення). У жовтні 2018 року в СБУ заявили, що мають достатньо доказів, які підтверджують його роботу на користь ФСБ РФ. За версією обвинувачення, у 2015 році на території Криму Мусєєва завербували російські спецслужбовці.

Сам Мусєєв вважає справу сфальсифікованою. 

Київський райсуд Харкова скасував підозру у травні 2019 року. На думку прокуратури, суд вийшов за межі своїх повноважень, надавши оцінку доказам до розгляду справи в суді. У серпні 2019-го Харківський апеляційний суд задовольнив апеляцію прокурора, який оскаржував скасування підозри.