Web Analytics

Мусєєв залишається підозрюваним у держзраді

Харківський апеляційний суд задовольнив апеляцію прокурора, який оскаржував скасування підозри Максиму Мусєєву.

Цю інформацію «МедіаПорту» підтвердили у прес-службі прокуратури Харківської області

«Сьогодні, 5 серпня, Харківський апеляційний суд скасував рішення Київського районного суду м. Харкова щодо підозри колишньому голові одного із районів м. Харкова за ч. 1 ст. 111 КК України. Подробиці — після отримання повного рішення суду».

Сторона захисту з рішенням суду не згодна.

«Рішення апеляційної інстанції було для нас очікуваним, враховуючи ті порушення, обмеження сторони захисту під час розгляду, а саме у нас були сумніви щодо об’єктивності і безсторонності розгляду цієї скарги», — сказав «МедіаПорту» захисник Мусєєва Юрій Вишневецький.

Максим Мусєєв очолював Адміністрацію Холодногірського (до перейменування — Ленінського) району з 2012 року. Наприкінці 2018 року його звільнили з посади. Фото: facebook.com/maxim.museev

На думку захисника, судової перспективи у справи нема.

«Під час розгляду скарги ми отримали доступ до матеріалів кримінального провадження — начебто доказів обвинувачення. Це надало можливість дати їм оцінку. І я вважаю, що це кримінальне провадження все одно буде закрито. Я не бачу судової перспективи. Хоча ми, як сторона захисту, готові і до розгляду по суті. Після консультацій з клієнтом за результатом розгляду, приймемо рішення, як діяти далі», — сказав Вишневецький.


Ексглаву Адміністрації Холодногірського району, депутата Харківської міськради Максима Мусєєва підозрюють у державній зраді (ст. 111 Кримінального кодексу України; передбачає покарання — до 15 років ув'язнення). У жовтні 2018 року в СБУ заявили, що мають достатньо доказів, які підтверджують роботу Мусєєва на користь ФСБ РФ. Версія обвинувачення: Мусєєв був завербований російськими спецслужбовцями у 2015 році на території Криму.

Сам Мусєєв вважає справу сфальсифікованою.

Майже рік він перебуває за межами України. Питання, коли повернеться, не коментує. 

Київський райсуд Харкова скасував підозру Мусєєву у травні 2019 року. На думку прокуратури, суд вийшов за межі своїх повноважень, надавши оцінку доказам до розгляду справи в суді.