Web Analytics

Як відновлюватимуть деокупований Ізюм: інформація ОВА

В Ізюмі Харківської області, де від російських обстрілів пошкоджено 80% осель, починають відновлювати житлові будинки та лікарню. Також підібрали приміщення, де розмістять державні служби.

Наразі в Ізюмі вже відбирають будинки, які ремонтуватимуть першими, повідомив голова Харківської обладміністрації Олег Синєгубов.

«Вони мають незначні пошкодження. Головне — відремонтувати їх до нового опалювального сезону. Відновлення передбачатиме комплексний підхід, бо ми маємо не тільки відремонтувати житлові будинки, а й полагодити мережі до них», — сказав він.

Запланована й відбудова ізюмської лікарні, опрацьовується питання щодо відновлення навчальних закладів.

«Ми відібрали дві школи, які мають порівняно з іншими незначні пошкодження. Їх можна буде відновити найшвидше. Проте, звичайно, основна концепція полягає в тому, щоб поруч або в самому закладі було бомбосховище», — зазначив голова ОВА.

Фото: Харківська ОВА

 

 

У центрі Ізюма також підібрали приміщення, де розмістять державні служби: податкову, міграційну, казначейську тощо, розповів голова Ізюмської районної адміністрації Степан Масельський.

«Майже всі адміністративні будівлі в місті, де розташовувалися територіальні органи, тією чи іншою мірою зруйновані повністю або пошкоджені. Ми вирішили розмістити в одному місці ці служби, аби людям було зручно отримувати послуги», — пояснив він.

Обрана будівля теж частково постраждала, але там вже розпочали замінювати вікна, лагодять покрівлю. Потім підготують опалення — і вже можна буде працювати, переконаний Масельський.

Фото: Харківська ОВА

За даними ОВА, у місті 80% житлового фонду пошкоджено або зруйновано вщент.


До відбудови Ізюма готова долучитися Словенія — про це стало відомо після зустрічі прем’єр-міністра держави Роберта Голоба з президентом України Володимиром Зеленським.