Web Analytics

Кернес не з'явився до суду: тепер через лікування за кордоном

Засідання у справі за обвинуваченням Кернеса та його охоронців у Полтавському апеляційному суді перенесли.

Про це клопотав захисник Кернеса Олександр Гунченко.

«Доводжу до відома колегії, що Кернес не може бути присутній у вказаному засіданні з поважної причини у зв'язку з перебуванням на лікуванні за межами України», — йдеться у клопотанні, надісланому суду і озвученому головуючим на сьогоднішньому засіданні.

Засідання транслювалося на каналі Судової влади в YouTube

На засіданні, на яке прибули двоє обвинувачених охоронців, четверо захисників, двоє прокурорів, потерпілий Сергій Ряполов та його представниця, Гунченко підтримав клопотання. Сказав, що Кернес перебуває на стаціонарному лікуванні

«По поверненні буде надана відповідна медична документація», — сказав він.

Вислухавши думки присутніх, суддя відклав засідання і попросив Гунченка повідомити, коли Кернес повернеться в Україну, щоб узгодити наступну дату засідання.

Гунченко пообіцяв: як тільки йому стане відомо, він повідомить суд.

Геннадія Кернеса і його охоронців Євгена Сміцького та Віталія Блинника обвинувачують за трьома статтями Кримінального кодексу: погрози вбивством, незаконне позбавлення волі та катування. За версією слідства, за вказівкою Кернеса у 2014 році охоронці мера викрали і застосували силу до двох харків'ян Сергія Ряполова та Олександра Кутяніна. Затримання відбувалося у часи Євромайдану після того, як Кутянін з приятелями фотографував автівки біля готелю «Національ», де живе Геннадій Кернес. Потерпілий Ряполов стверджує, що його бив особисто Кернес. 

Справу розглядали по суті в Київському райсуді Полтави з жовтня 2015 року. У серпні 2018-го суд закрив кримінальне провадження «у зв'язку з відмовою сторони обвинувачення від підтримання обвинувачення у справі», проте Генеральна прокуратура оскаржила це рішення. Матеріали кримінального провадження надійшли до Полтавського апеляційного суду 21 серпня.

З того часу на жодному з засідань у Полтавському апеляційному суді Кернеса не було. Засідання відкладали через розгляд клопотань захисту про зміну підсудності, хворобу Кернеса, хворобу судді, забезпечення охорони, вибори тощо.