Web Analytics

Харківська влада сприятиме проведенню KharkivPride — Кернес

Харківська міська рада не подаватиме позову до суду з вимогою обмежити проведення маршу рівності KharkivPride.

Цю інформацію кореспонденту «МедіаПорта» телефоном підтвердив Харківський міський голова Геннадій Кернес

На питання, чому у мерії передумали, Кернес сказав: 

«Чому? Тому що ми бачимо, що це такий захід, якому потрібно забезпечити безпеку. Ми не можемо обмежувати їм, заборонити».

На питання, чи буде в такому разі міськрада всіляко сприяти проведенню маршу рівності, Кернес сказав: «Так». 

Як повідомила «МедіаПорту» співорганізаторка KharkivPride Анна Шаригіна, сьогодні о другій половині дня її та інших співорганізаторів заходу запросили до першого заступника мера Ігоря Терехова. 

«Нас покликали до кабінету першого заступника міського голови, і він повідомив, що проти нас не подаватимуть позову, і що міська влада буде сприяти забезпеченню правопорядку під час заходу», — сказала Шаригіна. 

Своє рішення, за її словами, не пояснювали. 

«Сказали, будемо співпрацювати, будемо на зв'язку», — додала Анна Шаригіна.  


За словами організаторів акції, марш рівності KharkivPride, який запланований на 15 вересня, є мирною ходою на захист рівних прав та можливостей для людей незалежно від їхньої сексуальної орієнтації і гендерної ідентичності. Тема ходи — «Харків для всіх. Безпека для всіх».

У серпні на сайті міськради з'явилася петиція під назвою «Запретить гей-парад в Харькове» (організатори KharkivPride зазначають, що заявлена акція — не гей-парад). Автор петиції просив вжити заходів і не дозволити проведенню такого заходу. Електронне звернення зібрало понад 5 тисяч підписів — стільки необхідно для розгляду. 

2 вересня на сайті міськради опублікували відповідь за підписом міського голови Геннадія Кернеса, в якій, зокрема, йдеться: «За результатами розгляду вищевказаного повідомлення про проведення мирного зібрання Харківською міською радою прийнято рішення про звернення до суду з відповідною позовною заявою про встановлення обмеження щодо реалізації права на свободу мирних зібрань в порядку ст. 280 Кодексу адміністративного судочинства України».

Фото: https://www.facebook.com/kharkivprideukraine

5 вересня узгоджувальна комісія Харківської міської ради проголосувала за те, щоб звернутися до суду із позовом. Директор департаменту інфраструктури Сергій Дульфан, один з тих, хто виступав проти, заявив, що це створить незручності для мешканців міста. На думку директора департаменту із взаємодії з правоохоронними органами міськради Валентина Топчія, захід наразить мешканців міста на небезпеку. Обмежити захід необхідно, щоб забезпечити спокій громадян, сказала заступниця міського голови Тетяна Чечетова-Терашвілі, головуюча на засіданні. 

На 15 вересня планують свої акції противники KharkivPride — низка націоналістичних організацій. Заступник начальника обласного управління поліції Сергій Бірбасов на узгоджувальній комісії запропонував узгодити маршрут таким чином, щоб акції не пересікалися. Але члени узгоджувальної комісії його пропозицію обговорювати не стали. 

Слухайте також подкаст «МедіаПорта» про те, як проходила узгоджувальна комісія. 

На підтримку KharkivPride виступили Представництво ООН в Україні, посольства Німеччини, Швеції, Канади, Данії, США, Нідерландів, Норвегії, Великобританії, організації Amnesty International Ukraine, Freedom House Ukraine та інші.