Web Analytics

Харківська міськрада створила КП, що відповідатиме за тендери

У Харкові створили нове комунальне підприємство «Централізована закупівельна організація Харківської міської ради». У мерії розраховують, що це допоможе заощаджувати бюджетні кошти.

Створення КП «Централізована закупівельна організація» депутати Харківської міськради схвалили на сесії 28 лютого.

«Визначити, що закупівля товарів і послуг, окрім поточного ремонту, в інтересах Харківської міської ради, її виконавчих органів, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності Харківської міської територіальної громади, обов’язково здійснюється через комунально підприємство «Централізована закупівельна організація», — описані завдання нового підприємства у проєкті рішення.

У мерії очікують, що централізовані закупівлі дозволять зекономити кошти міського бюджету та зменшити корупційні ризики.

«Коли буде великий опт, матимемо знижку. Дохідна частина зараз знижується. Є виклики, з якими ми постійно зіштовхуємося. Це ремонт, відновлення зруйнованих житлових будинків, транспорт тощо. Тому нам зараз потрібно економити кожну копійку», — прокоментував міський голова Ігор Терехов.

Міськрада також планує підписати меморандум про співпрацю з Харківським антикорупційним центром, щоб посилити контроль за роботою нового КП. 


На сесії 28 лютого Харківська міськрада також ухвалила звернення до міжнародних організацій і міст-партнерів: закликала не допускати до міжнародних спортивних змагань російських і білоруських спортсменів під нейтральним прапором.