Web Analytics

Екскерівника харківського управління СБУ підозрюють у держзраді — ОГПУ

Силовики затримали колишнього начальника Управління СБУ в Харківській області Романа Дудіна. Його підозрюють у державній зраді та самовільному залишенні місця служби.

Про затримання екскерівника харківського управління СБУ 12 вересня повідомили в Офісі генерального прокурора.

За даними слідства, 24 лютого ексначальник управління «за власною ініціативою почав працювати на шкоду обороноздатності та державній безпеці України».

«Він не забезпечив виконання функцій та завдань, покладених на УСБУ в області та вчинив багатоетапні дії, направлені на усунення голови Харківської обласної військової адміністрації від виконання обов’язків. Окрім того, як співробітник-військовослужбовець СБУ, будучи у підпорядкуванні командувача угруповання військ «Харків», самовільно залишив місце служби та незаконно перебував за межами Харківської області», — йдеться у повідомленні відомства.

В Офісі генпрокурора стверджують, що затриманий також «усунувся від виконання бойових розпоряджень командувача і не організував контррозвідувальну і контрдиверсійну діяльність УСБУ в Харківській області». Також — що він не забезпечив участь підрозділу в обороні Харкова у складі угруповання «Харків».

Ексначальнику управління оголосили підозру в державній зраді та самовільному залишенні місця служби, вчиненому в умовах воєнного стану (ч. 1 ст. 111, ч. 5 ст. 407 Кримінального кодексу України). Максимальне покарання за цими статтями — 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Ім’я підозрюваного ОГПУ не називає, однак відомо, що у той час УСБУ в Харківській області очолював Роман Дудін.


Наприкінці травня після поїздки на Харківщину президент Володимир Зеленський заявив, що звільняє начальника УСБУ в Харківській області Романа Дудіна. За словами президента, керівник управління «не працював на захист міста з перших днів повномасштабної війни, а думав тільки про себе особисто». Дудін пізніше це заперечував.

У липні глава держави призначив нового керівника управління — Александра Куця, який раніше очолював УСБУ Донеччини та Луганщини, а потім — Донецьку обладміністрацію.

За поданням Зеленського Верховна Рада також звільнила керівника СБУ Івана Баканова. Президент заявляв, що серед правоохоронців, зокрема працівників СБУ та прокуратури, багато підозрюваних у державній зраді та колабораціонізмі. Нині обов'язки голови СБУ виконує перший заступник Баканова Василь Малюк.