Web Analytics

Чехія допоможе забезпечити Харківщину генераторами

Чехія планує виділити кошти на допомогу двом регіонам України, де від російських обстрілів серйозно пошкоджена енергетична інфраструктура. Харківську та Дніпропетровську області планують забезпечити дизельними генераторами.

Про плани щодо підтримки України розповів прем’єр-міністр Чехії Петер Фіала на брифінгу в Києві 31 жовтня.

У день його візиту російські війська знову обстріляли низку українських енергетичних об’єктів, спричинивши аварійні відключення світла, серед іншого й у Харкові.

«Україні потрібно набагато більше, я це бачив сьогодні, коли Росія намагалася знищити енергетичну інфраструктуру України. Тому ми швидко відреагували на невідкладні потреби України, щоб замістити ту електроенергію, якої зараз бракує у звʼязку з руйнуванням інфраструктури, і пропонуємо Україні 20 млн крон на дизельні генератори для Харківської і Дніпропетровської областей», — розповів Фіала.

Також планується, що Чехія долучиться до повоєнної реконструкції та відновлення Дніпропетровської області. За словами прем’єра країни, в цьому зацікавлені й чеські фірми.

Петер Фіала. Фото: kmu.gov.ua

Петер Фіала та прем’єр-міністр України Денис Шмигаль домовилися посилювати співпрацю й в інших галузях: освіті, економіці, енергетиці та «зеленому» переході, військовій та цивільній безпеці, охороні здоровʼя, соціальній та цифровій сферах тощо.

Уряд Чехії також розробив програму підтримки України на 2023-2025 роки — майже на 20 млн доларів щорічно. Вона спрямована на відшкодування збитків від війни, допомогу переселенцям, розмінування територій та реконструкцію критичної інфраструктури.

За словами Дениса Шмигаля, також йдеться про промислову та науково-технічну співпрацю.

«Україна зацікавлена в розвитку співпраці в частині реалізації в ЄС, зокрема на чеському ринку, сталеливарної продукції на заміну російській, яка була на європейському ринку до запровадження відповідних санкцій», — зазначив Шмигаль.


Туреччина планує взяти участь у відновленні Харкова та області після війни. В ОПУ розраховують на досвід країни-партнера у будівництві, чекають на технічну допомогу та консультації.