Web Analytics

Зеленський анонсував перевірки рішень ВЛК про непридатність до служби

На засіданні Ради нацбезпеки та оборони 30 серпня обговорювали роботу військово-лікарських комісій. За підсумками — вирішили перевірити рішення ВЛК щодо інвалідності та непридатності до військової служби за півтора роки, а також цифровізувати роботу комісій.

Про це повідомив у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський.

Він зазначив, що незабаром правоохоронці завершать перевірку ВЛК, що триває по всій Україні, але зараз вже є кілька висновків.

Перше — є потреба перевірити значну кількість рішень комісій щодо інвалідності та непридатності до військової служби, ухвалених після 24 лютого 2022 року. За словами Зеленського, в деяких областях від того часу «вдесятеро зросла кількість зняття з військового обліку через рішення ВЛК».

«Абсолютно зрозуміло, що це за рішення. Корумповані рішення. Та й у межах кримінальних проваджень, які тривають зараз щодо працівників ВЛК та МСЕК, видно ще краще, скільки рішень могло бути сфальшовано. Вже є чітко встановлені правоохоронцями необґрунтовані рішення ВЛК. Зафіксовані конкретні докази. В закритому режимі це представлено», — заявив глава держави.

Він зазначив, що йдеться про «різні регіони, різні ТЦК, різних посадовців», а хабарі становили від 3 до 15 тис. доларів.

Друге — планується вивчити перелік людей, які поїхали за кордон завдяки, за виразом Зеленського, «очевидно сумнівним рішенням ВЛК».

«Насамперед завдяки рішенням тих, хто вже спійманий на хабарях. Ідеться щонайменше про тисячі осіб», — уточнив президент.

«Вирішимо й те, із чим звертаються майже всі командири на місцях, – поняття так званої обмеженої придатності. Дуже довго це поняття давало змогу маніпулювати в питаннях комплектації підрозділів. Зокрема, бойових бригад. Усе, що стосується придатності чи непридатності до військової служби, повинно бути максимально чітким. Щоб і людина розуміла, як вона може допомогти обороні, і щоб у підрозділах була ясність, ким їх будуть комплектувати», — продовжив Володимир Зеленський.

Роботу ВЛК планують цифровізувати — аби не було «жодних черг і блукань заради того, щоб знайти чи підписати потрібний папірець». 

«І потрібна повна доступність в усіх областях цивільної медичної системи для проходження ВЛК. Деякі регіони, наприклад Волинь, на 100% забезпечили це. А інший приклад — у Києві майже нічого не зроблено, щоб люди могли проходити ВЛК у цивільних закладах медицини», — додав глава держави. 


Останнім часом правоохоронці неодноразово повідомляли про викриття корупційних схем, пов’язаних з проходженням ВЛК. Такі випадки були в Києві, Одесі, на Харківщині тощо. За інформацією Служби безпеки України, в Харківській області затримали керівника районного військкомату, який «заробив» більш як 11 млн грн. За даними слідства, чоловік залучив трьох посадовців місцевої лікарні: за хабарі вони «знаходили» у військовозобов’язаних нібито проблеми зі здоров’ям, які ставали формальною підставою для зняття з обліку.

Фото на головній: Офіс президента