Web Analytics

ВРП звільнила суддю Уханьову з Вовчанська, обвинувачену в співпраці з окупантами

Ірину Уханьову звільнили з посади судді Вовчанського районного суду Харківської області. За інформацією правоохоронців, восени 2022 року вона виїхала до рф. 

Про це йдеться в повідомленні Вищої ради правосуддя.

ВРП нагадує, що в січні Ірину Уханьову притягнули до дисциплінарної відповідальності «за вчинення істотного дисциплінарного проступку». Друга Дисциплінарна палата розглянула скаргу Харківської обласної прокуратури і внесла подання про звільнення судді.

У скарзі прокурор посилався на дані кримінальної справи:

«Матеріалами провадження підтверджується, що після окупації міста Вовчанська Чугуївського району Харківської області голова суду Ірина Уханьова залишилась на окупованій території України та почала активно співпрацювати із представниками рф. Зокрема надавала допомогу у проведенні підривної діяльності проти України, брала участь у створенні на території тимчасово окупованого міста Вовчанська незаконного органу окупаційної судової влади рф, агітувала працівників суду співпрацювати з окупантами».

Ірина Уханьова. Архівне фото

Дисциплінарна палата дійшла висновку, що така поведінка «свідчить про порушення присяги судді, порочить звання судді та підриває авторитет правосуддя, шкодить суспільній довірі до суду».

27 лютого Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення Уханьової з посади судді Вовчанського районного суду Харківської області — за п. 3 ч. 6 ст. 126 Конституції України. Ця стаття передбачає такі підстави для звільнення:

  • вчинення істотного дисциплінарного проступку;
  • грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді.

«За даними прокуратури, у вересні 2022 року Ірина Уханьова виїхала до рф, де, ймовірно, перебуває. Наразі триває судовий розгляд кримінального провадження за обвинуваченням Ірини Уханьової в державній зраді», — додають у  ВРП.

Вовчанський районний суд

Ірину Уханьову у 2019 році відстороняли від здійснення правосуддя і позбавляли доплат до окладу — через те, що у 2016-му вона заарештувала на 15 діб харківського правозахисника Максима Корнієнка за відеозйомку в залі суду. Йому інкримінували ст. 185 Кодексу про адміністративні правопорушення — «злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського».

У травні 2022 року прокурор Харківської області Олександр Фільчаков заявляв, що Уханьовій готують підозру в співпраці з російськими окупантами.

Читайте також: Судили самі: як арештували Максима Корніенка

Блок новин за темою