Web Analytics

Переселенці з України у Німеччині презентували українські зимові традиції

У німецькому місті Падерборні переселенці з України представили містерію «Водіння кози» — традиційне україньке театралізоване гумористичне дійство. Провели його 6 січня. Цього дня у Німеччині діти ходять по домівках в образах біблійних трьох царів — Каспара, Бальтазара і Мельхіора — співають колядки та просять за це винагороду, розповіла «МедіаПорту» Наталія Петренко, керівниця організації «Ukrainisch-Deutsche Freundschaft e.V.»

«Водіння кози» українці показали навпроти кафедрального собору та ратуші у місті Падерборні.

Участь у заході брали з півсотні переселенців, серед них був і учасник з Білорусі, говорить Наталія. Додає: готувалися місяць.

За словами Петренко, українська культура, як і німецька, багата на зимові традиції, тому «Ukrainisch-deutsche Freundschaft e.V.» спробувала поєднати два красиві костюмовані дійства. 

«Мета була показати наші традиції колядування, щедрування та водіння Кози. І це дещо споріднені традиції через те, що у Німеччині 6 січня святкувалося «Свято трьох королів», які несуть дари. У них так само діти переодягаються і ходять по домівках. Збирають кошти на пожертви для церкви. Наші дівчата німецькою заспівали відому колядку «Тиха ніч». Все наше дійство супроводжувалося перекладом, щоб місцевим було зрозуміло, що відбувається», — пояснює Наталія.

Костюми та декорації робили на місці та привозили з України, каже керівниця організації. Щось шукали у центрі гуманітарної допомоги, куди німці приносять вживані речі.

«Зірки малювали різдвяні. Зробили ляльки — Маланку і Василя. Для українського хору костюми закупили в Україні за фінансової підтримки німецької організації. Помітна наша хода була», — зазначає керівниця організації.

Учасники дійства відчули, що німців вразили костюми та гра акторів, окремо запамʼяталася гра «Чорта» — Ігоря Голікова та «Кози» — Олени Міллер.

Вразило й виконання «Щедрика» Леонтовича, його заспівала найменша учасниця заходу Соломія, йдеться на сторінці організації в Іnstagram. Спів дівчинки зібрав найбільше оплесків.

Нині в організації готуються до нового заходу, що відбудеться 28 січня, розповіла Наталія Петренко. Це буде презентація української нематеріальної спадщини, що внесена до переліку ЮНЕСКО.

Під час презентації, говорить Наталія, представлять виставку робіт учасників гуртка, де навчають петриківському розпису — одному з надбань українців. Під час заходу планують приготувати борщ, який також потрапив до переліку світової нематеріальної спадщини. 

Блок новин за темою

Новини за темою