Web Analytics

На Харківщині готуються до національного мультипредметного тесту: як він проходитиме

Цьогоріч в Україні вже вдруге проводитимуть національний мультипредметний тест замість ЗНО — через повномасштабне вторгнення росії. Реєстрація вже розпочалася. На тестування виносять три предмети, один з них можна обрати самостійно. 

Реєстрація на НМТ триватиме до 3 травня, повідомили у Харківській обладміністрації.

Очікується, що на Харківщині в тестуванні візьмуть участь близько 20 тис. вступників. Більш ніж половина з них зараз на території регіону. 

Наразі напрацьовують мережу тимчасових екзаменаційних центрів. В яких саме населених пунктах проводитимуть тестування, вирішить керівництво ОВА.

Заплановано дві сесії: основна проходитиме 5-23 червня, додаткова — 11-24 липня. Додаткова розрахована на тих, хто з поважних причин не пройшов тестування під час основної.

Інфографіка: Харківська ОВА

Як розповів директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко, цьогоріч на тестування виносять три предмети замість чотирьох. Українська мова і математика обов’язкові, а третій предмет можна обрати самостійно.

До вибору запропоновані:

  • історія України (за даними Сидоренка, поки її обирають найчастіше);
  • одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська);
  • біологія; хімія;
  • фізика.

«Ще однією відмінністю цьогоріч є тривалість тесту — на нього відводиться 180 хвилин замість 120. Передбачається, що розподіл часу на кожен предмет становитиме одну годину, але кожен учасник зможе самостійно розподілити час», — зазначив Сидоренко.

Щоб отримати мінімальну позитивну оцінку — 100 балів — треба набрати не менш ніж 10% від загальної кількості тестових балів.

За додатковими питаннями можна звертатися на гарячу лінію Харківського регіонального центру  за номерами: (099) 115 38 18, (063) 682 82 10.

Інфографіка: Харківська ОВА

 

Як зареєструватися, розповідали в Українському центрі оцінювання якості освіти. Треба за допомогою спеціального сервісу на сайті центру створити персональний кабінет, вказавши реєстраційний номер картки платника податків, прізвище, ім’я та по батькові, дату народження і дані документа, що посвідчує особу. Далі — виконати такі дії:

  • вказати реєстраційні дані (контактну інформацію, категорію — випускник поточного року або минулих років, потребу у створенні особливих умов), вибрати предмет додаткового блоку та населений пункт в Україні або за кордоном, де абітурієнт планує проходити НМТ;
  • завантажити сканкопії або фотокопії реєстраційних документів;
  • підтвердити бажання взяти участь у НМТ і надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру.

УЦОЯО також підготував демонстраційні варіанти тестів з усіх предметів.  

Тест також можна буде скласти за кордоном: вже понад 20 країн підтвердили проведення основної сесії. Детальні відомості — за посиланням.

Після надсилання даних на обробку УЦОЯО радить частіше переглядати інформацію в персональному кабінеті. Якщо замість повідомлення про успішну реєстрацію і можливості сформувати сертифікат буде запис про потребу виправити недоліки, потрібно якнайшвидше це зробити.

Можливі недоліки:

  • надання недостовірної інформації;
  • ненадання копій документів або надання копій документів, які не відповідають вимогам законодавства;
  • неможливість створення особливих (спеціальних) умов для проходження НМТ, зазначених у медичному висновку.

Виправити й повторно надіслати все на перевірку до регіонального центру слід до 7 травня. Можна змінити предмет додаткового блоку, населений пункт, потребу в тестуванні під час додаткової сесії.

Вступникам радять не зволікати з реєстрацією, аби мати достатньо часу на усунення недоліків чи внесення змін.