Web Analytics

«Констатуємо небезпечну тенденцію»: громадськість відреагувала на обшук у Булаха

Понад 20 громадських організацій підписали відкриту заяву із вимогою до представників влади про припинення переслідування антикорупційних діячів та журналістів-розслідувачів. 

Текст заяви опублікував Центр прав людини ZMINA.

«Ми, представники українського громадянського суспільства, констатуємо небезпечну тенденцію щодо переслідування органами правопорядку антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів в Україні, зокрема, в контексті діяльності Збройних сил України та кампанії з мобілізації», — йдеться у заяві. 

Відкриття кримінального провадження, у якому фігурує Дмитро Булах, в організації розцінюють як «ймовірну помсту проросійських сил або місцевих корупціонерів, здійснену руками українських органів правопорядку».

«У своїй риториці проти антикорупціонерів та журналістів-розслідувачів органи правопорядку порушують презумпцію невинуватості та маніпулюють особливо чутливою для суспільства тематикою про мобілізацію чи службу у силах безпеки й оборони України. Подібна риторика є неприпустимою та навмисно зміщує фокус суспільної уваги з фігурантів антикорупційних розслідувань на тих, хто ці розслідування проводить, дискредитуючи їхню діяльність та нівелюючи результати розслідувань. Крім того, це дискредитує Україну та міжнародному рівні і підіграє російській пропаганді в поширенні наративу про авторитарну і недемократичну країну, що б’є по допомозі, критично важливій для протистояння російській агресії», — зазначається в заяві.

Представники громадськості зокрема вимагають: 

  • від президента Володимира Зеленського — публічного засудження практики переслідування і дискредитації представників медіа та громадянського суспільства; 
  • від представників органів державної влади та місцевого самоврядування — негайно припинити переслідувати громадських активістів, журналістів, зокрема із використанням органів комплектування сил оборони і безпеки (ТЦК); 
  • від органів слідства — припинити використовувати повноваження щодо розслідування злочинів, проведення гласних і негласних слідчих (розшукових) дій як спосіб переслідування громадських активістів та журналістів в інтересах окремих політиків або посадових осіб. 

Серед підписантів заяви — Центр прав людини ZMINA, Центр протидії корупції, Лабораторія законодавчих ініціатив, Медійна ініціатива за права людини, Харківський інститут соціальних досліджень, Детектор медіа, Інститут масової інформації, Фундація DEJURE, Рух ЧЕСНО, Українська Гельсінська спілка з прав людини та інші. 

Підтримати заяву можна за посиланням.  


СБУ розслідує справу, в якій фігурує депутат Харківської міськради, засновник громадської організації «Харківський антикорупційний центр», нині військовослужбовець Національної гвардії Дмитро Булах. У ДБР кажуть: справа стосується «можливих зловживань під час зарахування на службу військовослужбовців». Сам Булах розповів про стеження та пов'язує активність правоохоронців з громадською діяльністю. Під час обшуків 10 квітня вдома у Булаха вилучили телефон. 

Чільне фото: фото з обшуку/Харківський антикорупційний центр

Блок новин за темою