Web Analytics

ХПГ запускає гарячу лінію для пошуку зниклих безвісти

Харківські правозахисники запустили проєкт для рідних і близьких людей, які зникли безвісти під час російського вторгнення. Допомога — безкоштовна.

Про це повідомили в Харківській правозахисній групі.

«Ми запускаємо гарячу лінію, на яку можуть зателефонувати рідні та близькі зниклих безвісти: 0 800 20 24 02. Запам’ятати цей номер легко: в ньому зашифрована дата початку повномасштабної війни, під час якої тисячі наших співгромадян зникли, потрапили в полон, були викрадені окупантами», — йдеться в повідомленні.

Дзвінки — безкоштовні.

Телефонувати просять і родичів, і тих, хто має інформацію про військовополонених, ув’язнених або зниклих на окупованій території цивільних. Оператори попросять надати основну інформацію, яку внесуть до пошукової бази даних. Потім із заявником зв’яжуться юристи.

Обмін полоненими 31 січня. Фото: Офіс президента

Під час пошуків фахівці «ХПГ» аналізують відкриті дані, звертаються до міжнародних органів, шукають свідків зникнення, розмовляють з колишніми полоненими, надсилають запити. 

Зниклих шукають у росії, Криму, на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини тощо. 

«Близько 50 запитів — стандартна кількість на одну людину. З цих запитів по Україні — лише близько 10. Ми обов’язково пишемо заяви до Слідчого комітету рф, до прокуратур — і цивільної, і військової, до Федеральної служби виконання покарань, уповноваженого з прав людини, до Міноборони, у російський Червоний Хрест. Пишемо до таких само органів у квазідержавних утвореннях на окупованій території. Ми постійно і напряму направляємо запити — причому неодноразово, щоб тримати ситуацію на контролі», — зазначає адвокатка «ХПГ» Таміла Беспала

Родичам полонених і зниклих також надають безкоштовну правову та психологічну допомогу, юристи консультують щодо виплат від держави.

«Ми не можемо давати гарантії, що встановимо розташування близької вам людини. Однак за роки нашої роботи нашим фахівцям вдалося знайти понад 30% людей, про яких нам повідомили», — резюмував директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров

Правозахисники також наводять дані Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими: достеменно відомо, де 8 тис. українців, яких захопила росія. Десятки тисяч — цивільних і військових — залишаються у статусі зниклих безвісти.


8 лютого з російської неволі повернули ще 100 українських полонених, серед них двоє нацгвардійців з Харківщини.

Блок новин за темою