Web Analytics

Диференціація тривог і відеоспостереження: в Харкові створюють ситуаційний центр

Ситуаційний центр для реагування на надзвичайні ситуації має з’явитися до літа, повідомив міський голова Ігор Терехов.

«Цей проєкт буде глобальним на весь Харків. І буде зовсім по-іншому побудована система повітряних тривог. Для нас це дуже важливо. Система відеоспостереження, система оповіщення. Система реагування на різні виклики. Для цього був створений відповідний департамент. Я задоволений його роботою. Ми швидко просуваємося в усіх напрямках, які я окреслив. Ставимо мету, щоб ситуаційний центр до літа з'явився», — сказав Терехов.

Джерело фото: Харківська міська рада/Telegram

Як розповів директор департаменту з надзвичайних ситуацій Харківської міської ради Богдан Гладких, центр розташовуватиметься у захисній споруді, у приміщенні завершується ремонт.

У центрі хочуть створити єдину систему відеоспостереження, що покриватиме всю територію міста.  

«Основний виклик сьогодні — це оперативне виявлення місця виникнення надзвичайної ситуації (в тому числі, місць російських ударів, коли немає заявників), швидка реакція екстрених і комунальних служб міста для надання допомоги постраждалим внаслідок бойових дій», — зазначає Гладких. 

Планується, що центр об'єднає представників усіх комунальних, екстрених служб і правоохоронних органів. 

За словами Гладких, диференціація повітряних тривог запрацює, коли всі громади створять протягом 2024 року нові системи оповіщення, цього вимагає відповідна постанова Кабінету міністрів.

«Коли всі органи місцевого самоврядування, кожна територіальна громада зробить цю систему, це дасть змогу технічно розмежувати тривоги. На сьогоднішній день програмне забезпечення, яке є у військових, у Збройних сил України, повністю прогнозує політ ракети і потенційну зону ураження. Тому будемо мати надію, що усі виконають цю вимогу законодавства, і тоді ми зможемо зменшити кількість тривог», — пояснює директор департаменту.

Джерело фото: Харківська міська рада/Telegram

Він відзначає, що нова система — це «не просто сирени», а «повноцінна система з перериванням сигналів трансляції, інтеграцією в торгівельні центри», що «буде позитивно впливати на бізнес». 

«У період з 1 по 22 лютого загальна кількість тривог по Харкову сягає 123 години, або 5 днів (на момент розмови — ред.). Просто вдумайтесь в цю цифру — 123 години. Крім того, більша частина старих сирен не дозволяє повністю охопити місто. Тому зараз ми впроваджуємо нову систему», — говорить Гладких. 

«Диференціація повітряних тривог украй потрібна. Щоб бізнес відкривався, щоб торговельні центри працювали зовсім по-іншому. Щоб той же McDonald's повернувся», — сказав Ігор Терехов.  

Проєкт фінансує агенція USAID, харківський IT-кластер розробляє необхідне програмне забезпечення та закупив панорамні камери відеоспостереження. 

На сесії Харківської міської ради 26 січня депутати затвердили Програму реагування на надзвичайні ситуації міста Харкова на 2024-2027 роки, в рамках якої створять ситуаційний центр і розроблять диференційовану систему оповіщення. Рішенням цієї ж сесії створено міський департамент надзвичайних ситуацій. 

Читайте також: Синєгубов пояснив, чому до Харкова не повертається McDonald's

Блок новин за темою