Web Analytics

Звання почесного харків’янина пропонують надати боксеру і ректору

Експертна рада затвердила кандидатури на присвоєння звання «Почесний громадянин міста Харкова».

Перелік кандидатів наводить прес-служба Харківської міськради:

  • Олександр Гвоздик — чемпіон світу з боксу за версією WBC у напівважкій вазі;
  • Юрій Караченцев — директор Інституту проблем ендокринної патології ім. Данилевського НАМН України;
  • Микола Овчаренко — активний учасник громадського руху учасників війни в Афганістані, екс-директор регіонального центру «Інваспорт»;
  • Сергій Тесленко — голова Об'єднання профспілок Харківської області;
  • Олександр Черевко — ректор Харківського державного університету харчування і торгівлі.

Остаточне рішення про присвоєння звання мають ухвалити на сесії Харківської міськради.

Олександр Гвоздик — посол доброї волі Товариства Червоного Хреста України. Фото: city.kharkov.ua

Як нагадав перший заступник міського голови Ігор Терехов, цього року кількість кандидатів вирішили збільшити до п’яти — раніше було три.

Представляючи претендентів, віце-мер назвав Олександра Гвоздика «головною зіркою Харкова» у боксі. Щодо Юрія Караченцева — зазначив, що той «вивів на новий рівень» очолюваний ним медзаклад, за 40 років роботи зробив понад 20 тисяч операцій.

«Микола Овчаренко також має великий авторитет серед воїнів-афганців. Він присвятив більшу частину свого життя вирішенню проблем ветеранів війни в Афганістані та інших воєн, сімей загиблих, інвалідів. Добре знають у місті й Сергія Тесленка, який є лідером регіонального профспілкового руху впродовж багатьох років, — продовжив Терехов. — Олександр Черевко представляє сферу освіти. Все життя він присвятив роботі в одному виші — університеті харчування і торгівлі. Результати його наукової та викладацької діяльності — 22 підручники і навчальних посібники, більше 330 статей, 138 свідоцтв і патентів на винаходи».

Звання «Почесний громадянин Харкова» затвердили в 1887 році. У радянські часи його не присвоювали, проте з 1999 року традицію відновили. За даними Харківської міськради, загалом почесними харків’янами стали 118 людей. Серед них — 30 науковців та освітян, 16 діячів культури та мистецтва, чотири Герої Радянського Союзу, 32 громадських діяча, 21 представник сфери промисловості, будівництва та інфраструктури, п'ять спортсменів.

Читайте MediaPort у Telegram