Web Analytics

Зупинити протест на площі Свободи може тільки суд — Сокуренко

Поліція захищатиме право на протест організаторів намету «Все для перемоги» на майдані Свободи.

Про це сьогодні заявив начальник Головного управління Національної поліції у Харківській області Валерій Сокуренко на засіданні виїзної Тимчасової слідчої комісії щодо нападів на активістів у Харкові. 

«Національна поліція в Харківській області буде дуже відповідально ставитися до виконання своїх обов'язків в сфері забезпечення прав і свобод і громадян, а саме права громадян на протест. Активісти звернулися до міськради ще у минуломиу році, у них є звернення і дозвіл на проведення цієї акції з 1 січня до 31 грудня 2019 року. Зупинити цей протест може тільки суд. Якщо буде рішення суду, це буде розглядатися вже в іншій площині. З приписом комунальної служби знести цей намет неможливо, цього не буде допущено... А протест може бути в різній формі, в тому числі у вигляді намету», — сказав Сокуренко. 

«Більше того, на наметі все правильно написано. Написано про нашу перемогу, «Все для перемоги». Є якісь закиди, що там щось виглядає неестетично, я вам скажу, що війна взагалі виглядає дуже неестетично, дуже погано виглядає...», — додав він. 

Начальник поліції Харківщини також повідомив, що екіпажі поліції стежать за ситуацією, ведеться цілодобове відеоспостереження. 

«Розмови ведуться в різних площинах. В тому числі розказують, що щось з каналізацією там не так. Якщо, наприклад, прорве там каналізацію, якимось чином. Прорве… Ми бачили фонтани і у Києві, і у Харкові. Зимою інколи деякі ділянки виглядали, як долина гейзерів на Камчатці. Я думаю, що ми відсунемо цей намет на три кроки чи на чотири, але суті це не поміняє», — сказав Сокуренко. 

— Захищати поліція буде?

— Захищати буде. І цих людей, які налаштовані, скажімо так, на порушення громадського порядку і законності, вони будуть затримані, — відповів начальник поліції. 

Якщо буде рішення суду щодо знесення намету, прокурор Харківської області Юрій Данильченко пообіцяв, що апеляція буде внесена негайно. 

Читайте також: Комунальники встановили паркан біля намету. Активісти його розбирають