Web Analytics

Житель Печенігів з підозрою на сказ помер у лікарні: у селищі посилили щеплення тварин

В обласній інфекційній лікарні у ніч на 20 лютого помер 59-річний чоловік з клінічною картиною хвороби на сказ.

Житель Печенігів захворів після укусу кішки, розповіла «МедіаПорту» епідеміологиня Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб Ганна Сухорукова.

«Клінічна картина сказу, в анамнезі — він покусаний власною кішкою. Був госпіталізований 14 лютого до обласної інфекційной лікарні і вчора вночі, з 19 на 20 лютого, помер», — розповіла Сухорукова.

Кішка вкусила господаря за безіменний палець і невдовзі померла, чоловік її поховав і не звернувся до медиків. Шанс вижити чоловік мав би, якби вчасно звернувся за лікуванням, каже епідеміологиня.

«Печеніги — неблагополучна територія щодо сказу. Там реєструвалися випадки сказу тварин. Він не звернувся своєчасно з приводу укусу кішки. Вважав, що кішка отруїлася. Коли вона померла, він її закопав, дослідження не було, за медичною допомогою не звертався. І навіть дружині про факт укусу не сказав, вже сказав, коли розпочалася клініка сказу. Почалася гідрофобія», — пояснила Ганна Сухорукова.

«В інфекційному стаціонарі вжили усіх заходів, щоб йому допомогти. Були консультації на багатьох рівнях за участі і наших науковців, і київських. Але на сьогодні, на жаль, немає випадків, коли б могли врятувати людину за клінічних проявів сказу», — сказала Сухорукова.

Щоб підтвердити сказ у померлого жителя Печенігів офіційно, фахівці відправили матеріали до Центру громадського здоровʼя МОЗ України у Києві.

«Інкубаційний період при цій хворобі — до одного року, залежно від місця, сили укусу, особливостей організму людини, вірулентності вірусу. Вчасне профілактичне лікування, коли вводиться імуноглобулін проти сказу, є безкоштовним, ми забезпечені препартами. Кожен, хто вчасно звертався по медичну допомогу, її отримував», — розповіла епідеміологиня.

Випадків сказу тварин на Харківщині під час повномасштабної війни побільшало, кажуть у лабцентрі.

Смерть жителя Печенігів з клінічною картиною сказу — другий подібний випадок з 2022 року. У березні 2022 року жителька Лозівського району не пройшла лікування і померла після укусу власної собаки.

До цього востаннє сказ у людини на Харківщині фіксували у 2015 році.

У Печенігах щеплюють тварин

Жителів селища Печеніги закликають щепити домашніх тварин проти сказу.

Вакцина є безкоштовною, вартість послуги — 11,05 грн.

Профілактичні щеплення собак та котів 22 лютого у Печенігах робитимуть на:

  • вул. Зінченка;
  • пров. М.Кулика;
  • вул. Чурилова;
  • пров. Чурилова.

Власники тварин також можуть звернутися до Печенізької дільниці ветеринарної медицини за адресою:

  • пров. Береговий, 8, смт. Печеніги, Чугуївського району, Харківської області, тел. +380688939799.

«Профілактичне щеплення убезпечить тварину від зараження сказом протягом 1 року. Наголошуємо на тому, що для недопущення сказу тварин необхідно щорічно робити щеплення всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку», — розʼяснюють у громаді.

Блок новин за темою