Web Analytics

«Житлобуд-1» отримав дозвіл на розробку проєкту забудови на Журавлівці

Будівельна компанія хоче звести багатофункціональний комплекс біля водосховища на вулиці Героїв Праці.

Дозвіл на розробку проєкту землеустрою компанії надала Харківська міська рада на сесії 21 серпня. «За» проголосували 60 депутатів, 5 — «проти», 5 — «утримались».

Площа ділянки — 3,5 гектари. 

«Надати АТ «Трест Житлобуд-1» дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення земельної ділянки (кадастровий номер 6310136600:13:009:0149) площею 3,5774 га із земель територіальної громади м. Харкова для будівництва та обслуговування багатофункціонального комплексу по вул. Героїв Праці (зупинка трамваю «Зона відпочинку»)», — йдеться у рішенні міськради.

Будівництво об’єкту має бути виконане «з урахуванням знесення нежитлових будівель літ. «В-1», літ. «Д-1», літ. «Е-1», літ. «Г-1», літ. «Ж-1» по вул. Героїв Праці, 1, які належать АТ «Трест Житлобуд-1» на праві приватної власності».

З рішення Харківської міської ради від 21 серпня. Скріншот

Яким саме буде комплекс, стане зрозуміло, коли розроблять проєкт. В інформації щодо цільового призначення на кадастровій кадрі вказано, що йдеться про комплекс житлових будинків з підземним і наземним паркінгом та об'єктами торговельно-офісного і культурно-розважального призначення.

Публічна кадастрова карта. Скріншот: newmap.land.gov.ua

Позафракційний депутат Ігор Черняк на сесії міськради зауважив, що із побудовою житлового комплексу (за попереднім описом, з яким він ознайомився, йдеться про десять 16-поверхівок) навантаження на соціальну інфраструктуру (дитсадки, школи тощо) в районі зросте. Він висловив сумнів, що місто чи будівельна компанія задовольнить потреби мешканців. 

Депутат міськради і голова правління АТ «Трест Житлобуд-1» Валерій Арутюнов сказав, що компанія це враховує і навів приклади — зокрема, будівництво двох дитячих садків на ХТЗ.

«Не буде прийнятий ні один проєкт до відома, до того, щоб ми голосували як депутати, поки не буде розроблено проєкт благоустрою прилеглої території з інфраструктурою, лікарнями, амбулаторіями», — прокоментував міський голова Геннадій Кернес.

Нині на місці майбутнього будівництва люди самовільно облаштували городи. Місцеві розповіли Суспільному, що обробляють їх не один рік.